W Chełmie będzie Wyścig Kaczek. Popłyną by wspomóc chorych

Pod koniec września w Chełmie odbędzie się Wyścig Kaczek. Organizatorzy dochód przeznaczą na leczenie dwójki ciężko chorych mieszkańców powiatu.

Wzorem podobnych akcji organizowanych w wielu miastach w Polsce jak i na świecie w Chełmie trwają przygotowania do Wyścigu Kaczek. Ta charytatywna impreza ma na celu wspomóc leczenie dwójki mieszkańców powiatu chełmskiego, które dramatycznie potrzebują pomocy. Jak wyjaśniają organizatorzy, całkowity dochód zostanie przeznaczony dla chorej na nowotwór kobiety, która samotnie wychowuje czwórkę dzieci a także dla 24-latka, który w ubiegłym roku doznał wylewu krwi do mózgu i konieczna jest rehabilitacja, która pozwoli mu wrócić do pełnej sprawności.

Kaczki będą się ścigać po rzece Uherce 20 września, lecz już trwają przygotowania do organizacji pierwszego w Chełmie tego typu wydarzenia. Brzegi rzeki zostaną wykoszone, dzięki czemu wszystkie kaczki będzie można z bliska obserwować na całej trasie wyścigu i je dopingować. Z kolei żeby dodatkowo zwiększyć emocje w korycie rzeki zostanie pozostawionych kilka roślinnych „pułapek”, dzięki którym podczas wyścigu mogą występować nieprzewidziane sytuacje a co za tym idzie, pierwsi mogą stać się ostatnimi i odwrotnie. Ze względu że Uherka jest wąską rzeką, wyścig będzie składał z kilku eliminacji. W każdej z nich wystartuje po 20 kaczek. Te kaczki, które wygrają eliminacje wystartują w wyścigu głównym.

Rozegrane zostaną również wyścigi kaczek chełmskich VIP-ów i radnych oraz firm. Każdy chętny może już teraz kupić swoją kaczkę i wystawić ją do wyścigu. Opłata za każdą z zawodniczek wynosi 30 złotych. Kaczki startujące w wyścigu firm kosztują zaś minimum 200 złotych. O zgłoszeniu do konkursu decyduje kolejność zgłoszenia i wpłata opłaty startowej. Po jej wpłaceniu kupujący otrzymuje numer startowy, który jest przypisany jego kaczce. Zwycięskie kaczki wygrywają zaś nagrody dla swoich właścicieli. Będą wśród nich m.in. trzy wysokiej klasy tablety, zestawy dekoracyjnych roślin, aparat fotograficzny, talony na zwycięskie potrawy w konkursie Niedźwiedzie Jadło oraz wiele innych upominków.

Szczegóły dotyczące rezerwacji kaczek oraz konto do wpłat można znaleźć na profilu wydarzenia: https://www.facebook.com/chelmskiwyscigkaczek/info

(fot. lublin112)
2014-09-01 22:12:29

Zobacz również

1 komentarz

 1. Stawiam na jarka.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie