Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chełm został Świetlną Stolicą Polski. Pokonał 188 miejscowości z całego kraju

Po raz kolejny tytuł Świetlnej Stolicy Polski trafił do województwa lubelskiego. Jak uznali internauci z całego kraju, najpiękniej rozświetlonym miastem w Polsce jest Chełm.

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu mającego na celu wyłonienie Świetlnej Stolicy Polski, czyli najpiękniej rozświetlonego miasta w kraju. Jest to charytatywna akcja firmy Energa. Najwięcej głosów, gdyż 8 671, oddano na iluminację z Chełma. Dzięki temu miasto otrzyma nagrody o łącznej wartości 50 tys. zł. Jest to sprzęt AGD, który trafi do osób w potrzebie i instytucji pomocowych. Wśród nagród znajdują się m.in. lampy UV służące do dezynfekcji pomieszczeń i wspomagające walkę z koronawirusem.

W rywalizacji brało udział 188 miejscowości z całego kraju. W naszym regionie były to: Biała Podlaska, Kazimierz Dolny, Lubartów, Lublin, Międzyrzec Podlaski, Puławy, Świdnik i Zamość. Głosami internautów to właśnie Chełm zwyciężył najpierw na szczeblu wojewódzkim, a w finale pokonał też zwycięskie miasta z każdego z województw.

– Przede wszystkim dziękuję wszystkim, którzy głosowali na Miasto Chełm. To dla nas ogromny sukces, ponieważ zwyciężyliśmy w tak prestiżowym konkursie jako debiutanci! To dopiero początek, zamierzamy rozbudowywać iluminacje, a tak pozytywny odbiór i wygrana w plebiscycie są dla nas dodatkową motywacją. Cieszymy się, że do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta trafią wartościowe nagrody. Tym bardziej, że w tym roku Energa ufundowała także sprzęt do dezynfekcji pomieszczeń w formie lamp UV, które pozwolą wzmocnić ochronę chełmian przed ryzykiem zakażenia koronawirusem – mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

Warto pamiętać, że nie jest to pierwszy raz, kiedy tytuł Świetlnej Stolicy Polski trafił do województwa lubelskiego. W 2017 i w 2018 roku w konkursie zwyciężył Zamość.

(fot. UM Chełm)

11 komentarzy

 1. Co tam sie dzieje w tym Chelmie? Chelm ma gps w plugach, wygrywa konkurs ogolnopolski, zaraz bedzie bezplatna komunikacja z elektrycznymi autobusami. Wtf? Az sie wierzyc nie chce ze to w polsce 🙂

  • Dokładnie, ostatnio o tym mieście słychać głównie w kontekście pozytywnych zmian 🙂

  • Wystarczy aby w mieście nie rządziła dewelomafia i miasto staje się przyjazne zwykłym mieszkańcom.

  • Nic się nie dzieje. Wszystko to internetowa propaganda. To miasto odśnieżarki to widziało może ze dwa razy

 2. Czy można apelować do mediów o mniej Lempart tego nie idzie oglądać a co dopiero słuchać

 3. Chełm żyje z przemytu i stąd takie wielkie osiągnięcia ?

 4. pieniążki na prąd są ale ulicę naprawić nie ma za co ?
  wjazd od Hrubieszowa – 1 km drogi przy stacji paliw do Borku nie ma za co zrobić
  misiewiczu jeden pisowski

 5. Co ma Chełm wspólnego z niedziewidziem ?

Wiadomości z info112