Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chełm: Żądali 25 tysięcy złotych za uwolnienie dwóch mężczyzn

Trzech mieszkańców powiatu chełmskiego trafiło do aresztu. Napastnicy pozbawili wolności dwóch młodych mężczyzn, żądając za uwolnienie 25 tys. złotych.

W środę wieczorem chełmscy policjanci otrzymali informację, od mieszkanki powiatu, że jej krewny został pozbawiony wolności i przetrzymywany jest w nieznanym miejscu. Napastnicy za jego uwolnienie zażądali 25 tys. złotych.

Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań mężczyzny. Chełmskich policjantów wspierali w działaniach policjanci z komendy wojewódzkiej w Lublinie oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

– Jeszcze tego samego dnia zatrzymany został 25-letni mieszkaniec gminy Chełm. Następnego dnia rano funkcjonariusze zatrzymali kolejnych dwóch mieszkańców powiatu chełmskiego w wieku 25 i 60 lat. Zabezpieczyli też samochód oraz pieniądze w kwocie ponad 14 tysięcy złotych – informuje asp. Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

 


Jak ustalili śledczy dwaj mężczyźni w wieku 22 i 29 lat pod pretekstem zakupu narkotyków udali się do Chełma. Tam w centrum zostali zaatakowani przez kilku mężczyzn, a następnie siłą zmuszeni do wejścia do samochodu, który zawiózł ich na teren jednej z posesji w Chełmie.

– Mężczyźni byli tam przetrzymywani i bici. Napastnicy skradli im też telefony komórkowe i pieniądze w kwocie 200 złotych. Jeden z pokrzywdzonych zadzwonił i poinformował swoją krewną o tym zdarzeniu. Jak mówił, żądali oni 25 tysięcy złotych w ramach rozliczenia za obrót wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy – wyjaśnia asp. Ewa Czyż.

Pieniądze nie trafiły do napastników. Pokrzywdzeni po kilku godzinach zostali wypuszczeni.

– Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, oraz zabezpieczyli samochód i 14 tysięcy zł. Dzisiaj wszyscy trzej zostaną doprowadzeniu do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego – dodaje asp. Ewa Czyż.

Chełm: Żądali 25 tysięcy złotych za uwolnienie dwóch mężczyzn

2016-05-20 10:59:26
(fot. wideo Policja Chełm)

7 komentarzy

  1. Jeszcze gruba świnia zęby suszy. Pokazać parszywca i do kamieniołomu, a nie będzie siedział na wakacjach w kurorcie.

  2. Policja uratowała ćpunów i do tego handlujących nielegalnie ruskimi fajkami i alkoholem. BRAWO

  3. już pomijając że to pewnie były jakieś porachunki pomiędzy jakimiś pseudo gangusami to mam cichą nadzieje, że Pan z pierwszego zdjęcia będzie tak samo ochoczo się śmiał przez kolejnych 5 lat spędzonych w więzieniu podczas stosunków jakie będą łączyły go z innymi współwięźniami np pod prysznicem … Zawsze to na kilka lat kilka chwastów wyeliminuje się ze społeczeństwa

  4. Jaki cwaniaczek ten grubas heheh morda mu sie upasła z nie legala i nic nie robienia za to w pierdlu nauczy się gałkę polerować i polubi w jelito

  5. Nawet na ubraniu ma napisane MEGACHAM!

  6. Masters ty chyba tam już byłeś bo wiesz co tam się robi ,( boli pupa)

  7. Siara nie byłem ale znam pewną osobę która opowiedziała mi to i owo co przez 25 lat tam widziała…:)

    skoro cie tak temat ruszył to chyba ciebie boli

Z kraju