Chełm: Schował się do bagażnika bo nie miał prawa jazdy

Nietypowo zakończyła się wczorajsza próba zatrzymania do kontroli drogowej citroena. Kierujący nim 23- letni mężczyzna nie reagował na dawane przez policjantów znaki i sygnały. Uciekając przed radiowozem mężczyzna wjechał do garażu, gdzie skrył się i zamknął w bagażniku samochodu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16.00 na osiedlu Zachód w Chełmie. Policjanci zwrócili uwagę na citroena, którego kierujący nie zastosował się do znaku drogowego zakaz wjazdu. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Jednakże kierujący zlekceważył dawane przez mundurowych sygnały do zatrzymania i dalej kontynuował swoją jazdę. W pewnej chwili samochód klucząc osiedlowymi ulicami wjechał w ciąg garaży.

Kierujący nim mężczyzna wjechał do jednego z nich i zamknął się od środka. Pomimo wezwań nie otwierał bramy. Policjanci wraz ze strażakami otworzyli bramę garażową. Znajdujący się tam samochód był zamknięty, a w pomieszczeniu nie było kierowcy. Szybko okazało się, że przed policjantami skrył się on w bagażniku pojazdu.

Na miejsce przybył policyjny negocjator. Po rozmowach mężczyzna dobrowolnie otworzył i opuścił bagażnik pojazdu. Policjanci sprawdzili jego tożsamość, to 23- letni mieszkaniec Chełma. W rozmowie z policjantami powiedział, że przestraszył się kontroli drogowej ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze ustalili, że wcześniej miał on je zabrane za jazdę pod działaniem alkoholu.

Teraz odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnień.

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew