690 680 960

Chełm: Policjanci poszukują oszusta, który wyłudził od mieszkanki Chełma 6 tys. złotych

Chełmscy policjanci ustalają personalia mężczyzny, który podając się za męża wnuczki, wyłudził od 86-letniej mieszkanki Chełma 6 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek. Chełmscy policjanci zostali zawiadomieni o oszustwie, do jakiego doszło dzień wcześniej w Chełmie.

-Jak ustalono, na telefon stacjonarny 86-latki zadzwonił mężczyzna podająca się za męża jej wnuczki. W trakcie rozmowy poinformował on kobietę, że miał wypadek samochodowy. Poprosił ją o pożyczenie 20 tys zł. Motywował to tym, że jest ranny i w chwili obecnej znajduje się w gabinecie komendanta chełmskiej policji. Jeżeli nie zdobędzie pieniędzy i ich nie przekaże, trafi do więzienia na dwa lata. Poprosił przy tym 86-latkę o zachowanie pełnej dyskrecji. Po pieniądze miał się zgłosić syn komendanta – informuje mł. asp. Ewa Czyż z chełmskiej policji.

Około 30 minut później starsza pani przekazała gotówkę młodemu mężczyźnie, który przyszedł po jej odbiór, jednak nie wszedł do mieszkania. Dopiero następnego dnia gdy pokrzywdzona rozmawiała telefonicznie z mężem wnuczki, zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa.

Policja przypomina, aby zachować szczególną ostrożność przy tego rodzaju zdarzeniach. Oszustwa metodą „na wnuczka” są często wykorzystywane przez przestępców w celu szybkiego wzbogacenia się na cudzej naiwności. Najbardziej narażone na tego typu zdarzenia są osoby starsze. Pamiętajmy, aby w takich przypadkach zachowywać czujność i w miarę możliwości sprawdzać, czy rozmawiamy z właściwą osobą.

2014-07-16 22:11:12
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

 1. Ale głupia babcia.

 2. Duża w tym też wina telewizji, za pomocą reklam wbija się ludziom do łepetyn, że „warto pomagats”.
  No i babunia pomogła.
  Rozmawiajcie ze swoimi babciami i przypominajcie, że telewizja kłamie.

 3. Pitusia (87 l.)

  Jak dała potrzebującym, to zaraz OSZUŚCI !
  Ale jakby dała proboszczowi z najbliższej parafii, albo nawet samemu Ojcu Rydzykowi to zaraz oczekiwała by jak nie: PANIE BOŻE ZAPŁAĆ, to przynajmniej zapewnienia uzyskania ZBAWIENIA WIECZNEGO.
  Chociaż za 6 „patoli” to można nawet oczekiwać burknięcia: WIELKI PANIE BOŻE ZAPŁAĆ
  🙂

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas