Chciał wieźć pasażerów mając prawie 3 promile we krwi

Kierowca komunikacji miejskiej z Lublina został przebadany przez policjantów za zawartość alkoholu we krwi. „Wydmuchał” prawie 3 promile.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiadał będzie 46-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna zatrudniony jako kierowca autobusu obsługującego linię nr 13, mając w organizmie blisko 3 promile wiózł pasażerów. Kierowca po blisko pół godzinie pracy skontaktował się z pracodawcą informując o awarii pojazdu. Kiedy kilka minut później zjechał do bazy został przebadany przez policjantów.

Policjanci z VI Komisariatu Policji wezwani zostali na interwencję do siedziby jednej z firm przy ul. Hutniczej. Z informacji przekazanej mundurowym wynikało, że pracownik firmy transportowej prawdopodobnie znajduje się w stanie nietrzeźwości, jednak mężczyzna odmówił poddania się badaniu.

Podejrzenia pracodawcy potwierdziło badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy. 46-letni mieszkaniec Lublina miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Będąc w takim stanie pół godziny wcześniej zasiadł za kierownicą autobusu marki man. Wyruszył z pętli autobusowej przy ul. Paderewskiego skąd przewiózł pasażerów na ulicę Szeligowskiego. Tam poprosił ludzi o opuszczenie pojazdu tłumacząc się awarią autobusu i skontaktował się z pracodawcą prosząc o zmianę auta. Kilka minut później pojawił się w bazie przy ul. Hutniczej, tam został wezwany do dyspozytora. Ponieważ czuć było od niego woń alkoholu pracodawca chciał sprawdzić stan trzeźwości mężczyzny. 46-latek konsekwentnie odmawiał poddania się badaniu, zgodził się dopiero po przyjeździe policji – informuje kom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozić będą poważne konsekwencje. Dzisiaj z mężczyzną będą wykonywane czynności procesowe. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku