690 680 960

Chciał ukraść torebkę starszej kobiecie. Świadkowie rzucili się na niego i wciągnęli do trolejbusu

Doskonała reakcja pasażerów trolejbusu. Widząc jak mężczyzna przewrócił starszą kobietę i ukradł jej torebkę, rzucili się na niego i wciągnęli do pojazdu. Kierowca zablokował zaś drzwi.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 19:55 przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Na przystanek w rejonie skrzyżowania z ul. Lotniczą podjechał trolejbus linii nr 156. Kiedy jedna z kobiet podeszła do drzwi, aby wsiąść do pojazdu, podbiegł do niej młody mężczyzna. Ze sporą siłą odepchnął on 77-latkę, przewracając ją na chodnik. Następnie wyrwał jej torebkę a następnie usiłował się oddalić.

Wtedy do działania przystąpili świadkowie zdarzenia. Podróżujący trolejbusem 32-letni mężczyzna wraz z 36-letnią kobietą rzucili się na napastnika, a następnie wciągnęli do pojazdu. Wtedy kierowca zamknął i zablokował drzwi. Po chwili na miejsce przyjechali powiadomieni o wszystkim policjanci.

Jak się okazało, sprawcą rozboju był 22-letni mieszkaniec Lublina. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. W torebce, którą chciał ukraść, było 100 złotych.

Dzisiaj 22-latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Tam zostaną mu przedstawione zarzuty. Do tego funkcjonariusze będą wnioskować o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

60

61

63

(fot. nadesłane, policja)
2018-01-12 14:42:13

51 komentarzy

 1. Co za h.. podobny do gościa co kiedyś na zemborzyckiej przy stadionie zerwał łańcuszek starszej kobiecie i uciekł.

 2. Czyżby z Wrońskiej ścierwo?

 3. Nie osądzajcie tak szybko! To właśnie tacy ludzie – twardzi i bezwzględni będą bronić Narodu Polskiego przed obcą cywilizacją. Teraz opluwacie ale kiedyś będziecie prosić o pomoc bo na tą „elite” w wąskich spodenkach na rowerku nie ma co liczyć.

  • Co ty pi/erd/olisz??? Ta hołota będzie spier..lać z płaczem do dobrobytu a nie kogokolwiek bronić. Puknij się w łeb. Na jakich jeszcze lubelskich stronach bronisz tego śmie/cia?

  • Klękałeś przed min że teraz ścierwo bronisz???

  • Do Jp . ta elita uliczna twoja to ma odwage jedynie staruszke zaatakowac, do mnie by nawet nie podszedl, choc jezdze rowerem.a i na fotce widac,ze szybko chlopak w gacie narobil. idz spac patolu, nie ma w tym miescie miejsca dla takich smieci jak ty i ten zlodziejaszek. wszystkich was wylapiemy

 4. Cienias ja jak miałem 22 lata to fruwałem w powietrzu i żadna baba czy facet pod 40 by mnie w życiu nie złapał oboje leżeli by już w szpitalu w gipsie od stopy po szyję. Widocznie to z tatar tam sporo takich zdechlaków.

 5. Ażeby skur……zgnil w więzieniu. Szmata jeden. Pierd….wyrodek.

 6. Jak dumnie wszystkie numery i logo firmy widać??Ciekawe czy tak będzie po jakimś wyczynie Kubicy z Mpk???

 7. Fantastyczna postawa tej pary, która go złapała, oby więcej takich ludzi!

 8. Ej no 22 lata a juz takie zakola? No geniusz jak sie patrzy 😀

 9. nie rób drugiemu co tobie nie miłe

  graty….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku