Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Charlęż: Kradzione auta w dziupli

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ KGP odnaleźli i odzyskali dwa skradzione samochody. Opel Insygnia i Subaru Forester skradzione zostały w połowie stycznia z jednego z lubelskich komisów samochodowych.

-Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ KGP w miniony wtorek weszli na teren niezamieszkałej posesji w gm. Spiczyn. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pod tym adresem znajduje się samochodowa dziupla. Informacje policjantów potwierdziły się, w stodole ujawnili i zabezpieczyli dwa samochody. Były to pojazdy m-ki Opel Insygnia oraz Subaru Forester – informuje kom. Renata Laszczka – Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

– Zabezpieczone samochody pochodzą z kradzieży z jednego z lubelskich komisów. Do przestępstwa doszło 16 stycznia br. Sprawcy włamali się najpierw do biura skąd skradli oryginalne kluczyki do pojazdów. Zabezpieczone auta sprowadzone zostały do Polski przez właściciela komisu. Wartość odzyskanych pojazdów oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 90 tys. zł – dodaje kom. Renata Laszczka – Rusek.

Lubelscy policjanci w dalszym ciągu pracują nad sprawą. Ma ona w dalszym ciągu charakter rozwojowy.

2014-02-06 09:58:38
(fot. KWP Lublin)

2 komentarze

  1. Chyba za dużo harego pottera, model Opla to Insignia.

  2. Zabezpieczone auta sprawdzone zostały do Polski przez właściciela komisu.

Wiadomości z info112