690 680 960

Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega: 3 stopień zagrożenia w woj. lubelskim

Mapa ostrzeżeń meteorologicznych dla Polski (http://www.czk.pl/pogoda/index05.php)

Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego na terenie województwa lubelskiego w najbliższych godzinach przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Na stronie Centrum Zarządzania Kryzysowego województwo lubelskiego, jako jedne z trzech województw oprócz podkarpackiego i małopolskiego, zostało oznaczone trzecim stopniem zagrożenia. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Kielecczyźnie i Lubelszczyźnie opady śniegu będą intensywne nawet do 20 cm.

Na stronie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego pojawił się dzisiaj komunikat z prognozą pogody na najbliższe godziny: „W nocy zachmurzenie całkowite. Opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, na południu województwa miejscami silnym, ograniczające widzialność od 200 m do 2000 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od około 10 cm na północy województwa do 25 cm na południu. Temperatura minimalna około -8oC. Wiatr dość silny, porywisty (w porywach do 70 km/h), północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.”

Oficjalne ostrzeżenie o silnym wietrze i zawiejach śnieżnych zostało wydane dzisiaj o godz. 14.36. przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW O. w Krakowie.

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Zawieje/zamiecie śnieżne/3, Silny wiatr/1

Obszar: województwo lubelskie

Ważność: od godz. 20:00 dnia 14.03.2013 r. do godz. 22:00 dnia 15.03.2013 r.

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h oraz porywów wiatru od 70 km/h do 85 km/h. Wiatr z kierunków północnych. Powodować będzie zawieje
i zamiecie śnieżne.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: Zawieje/zamiecie śnieżne 90%. Silny wiatr 90%.

Mapa ostrzeżeń meteorologicznych dla Polski (http://www.czk.pl/pogoda/index05.php)

Warunki na drogach możemy obserwować, kliknij tutaj: Zbiorcze widoki z kamer lubelskiego oddziału GDDKiA

W okolicach Hrubieszowa, Terespola, Biłgoraja i Zamościa drogi już pokryły się warstwą białego puchu. Zachowajmy ostrożność. Tej nocy może spaść dużo mokrego śniegu. Warunki na drogach znacznie się pogorszą. Jeżeli nie musimy nie wychodźmy z domów.

Jeden komentarz

  1. Miało padać wczoraj i całą noc, a tu nawet słonko zaświeciło. Pamiętam, że „Wicherek” i „Chmurka” lepiej przewidywali pogodę.

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi