Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Celnicy skrupulatnie kontrolują przekraczających granicę. Efekt – Coraz dłuższe kolejki na granicy

Już 250 ciężarówek oczekuje w kolejce na przekroczenie polsko-białoruskiej granicy w Koroszczynie. Jest to efektem strajku włoskiego, jaki prowadzą celnicy.

Kierowcy zmierzający w stronę granicy powinni przygotować się nie tylko na znacznie bardziej szczegółową kontrolę, lecz również o wiele dłuższy czas oczekiwania. To w związku ze strajkiem celników, jaki trwa od północy. Powodem protestu jest pomysł ministra finansów dotyczący likwidacji służby celnej i połączenia jej ze instytucjami podatkowymi. Domagają się również włączenia ich do tzw. grupy pracowników mundurowych.

W naszym regionie najtrudniejsza sytuacja występuje na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Koroszczynie. Na drodze krajowej nr 68 w kolejce stoi około 250 pojazdów ciężarowych. Obecny czas oczekiwania na przekroczenie granicy wynosi tam ponad 5 godzin. Podobnie jest na innych przejściach granicznych, w Dorohusku trzeba odstać 8 godzin, w Korczowej 6 godzin a w Hrebennem 2 godziny.

Jak informują związki zawodowe pracowników Służby Celnej, część celników nie przyszła do pracy, inni z kolei skrupulatnie przeprowadzają kontrolę przekraczających granicę. Co więcej, ma to być również efektem polecenia jakie wydał wiceminister finansów Marian Banaś. Dotyczy ono wzmocnienia kontroli na granicach w związku ze zbliżającym się szczytem NATO oraz Światowymi Dniami Młodzieży.

(fot. lublin112)
2016-06-03 19:21:49

9 komentarzy

  1. niezłą skrytka w korozji 😀

  2. Czy ktoś wie, czy kontrolują nogi w gipsie? Pytam z czystej ciekawości.

  3. Tytuł rodem z wp. To żle ,że skrupulatnie kontrolują granicę Schengen? Tak powinno być na wszystkich przejściach na wschodniej ścianie i to na co dzień. Ci co nie przyszli do pracy, pewnie w kolejce do okulisty. Oczy ich już zabolały od przymykania na kontrabandę a i na suweniry w trakcie takiej akcji nie ma co liczyć.

  4. „…polecenia jakie wydał wiceminister finansów Marian Banaś. Dotyczącym ono wzmocnienia kontroli na granicach w związku ze zbliżającym się…” A po polsku jak to powinno być?

  5. To teraz wiceminister finansów zajmuje się takimi sprawami jak kontrolę na granicach?

    • zajmuję się cały czas jako szef służby celnej, oraz tym czy zapłaciłeś akcyzę za auto itp.

  6. Anioł z Piekła

    Trzeba postać chwile to od razu płacz. Co urrwa codziennie przekraczacie te granice, że postać parę godzin nie możecie? „Dotyczy ono wzmocnienia kontroli na granicach w związku ze zbliżającym się szczytem NATO oraz Światowymi Dniami Młodzieży” wszystko jest wyjaśnione. Ale oczywiście wam nie pasuje trzeba postać blee ile będę stał spieszę się…dobra to znieśmy kontrole bo przecież ważniacy nam się spieszą, a jak Ci zapier… Matkę, Żonę, Córkę dalej sie będziesz śpieszył ? Bo przez granice sobie zamachowcy na pakach przejadą to dalej będzie narzekanie, płacz itd. przecież płace podatki, czego oni przyjechali, granice powinny być przecież lepiej kontrolowane itd. Więc kur… się zdecyduj albo za albo przeciwko. Jak przeciwko to jedz pooglądać ME we Francji tam na bank będzie atmosfera BOMBOWA.. Nie jestem żadnym Jackowskim ani inna wróżbitą Maciejem, wystarczy minimum inteligencji i zdolność myślenia, żeby zrozumieć, że napływ dzikusów do Europy, którzy nienawidzą Katolicyzmu i wszelkiej odmienności cały czas trwa. W tym roku mamy Światowe Dni Młodzieży, szczyt NATO i Mistrzostwa w piłce, i jest wręcz niemożliwym żeby ISIS to zignorowało. Na bank dadzą jasny przekaz, ja mam tylko nadzieje że po tych wydarzeniach Makrela zostanie złapana, pozbawiona władzy i wsadzą ją do więzienia bądź publicznie wykonają wyrok, ścinając głowę. Za powstanie tego bagna odpowiada ONA i ten co OBAMA

Wiadomości z info112