690 680 960

CBŚP: Koniec polsko-ormiańskiego „biznesu”. Nielegalne papierosy trafiały także do naszego regionu

Policjanci z rzeszowskiego Zarządu CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się nielegalnym obrotem papierosami. O udział w grupie podejrzani są obywatele narodowości polskiej i ormiańskiej.

Prowadzone od ponad roku śledztwo dotyczyło działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym obrotem papierosami. Policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji wpadli na trop osób podejrzanych, wśród których byli obywatele Polski i Armenii.

– Podczas pierwszych działań, do których doszło w październiku 2017 roku policjanci zatrzymali 16 osób, w tym 7 obywateli Armenii i 9 Polaków. O kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą podejrzany jest obywatel polski narodowości ormiańskiej. Podczas działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli papierosy różnych marek, tytoń oraz 90% alkohol, a wszystko to bez polskich znaków akcyzy – informuje kom. Iwona Jurkiewicz rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

Funkcjonariusze zebrali materiały, z których wynika, że grupa mogła działać od kwietnia 2016 roku. Nielegalne papierosy trafiały na rynek czterech województw: śląskiego, małopolskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Grupa transportowała papierosy również do Francji.

– W wyniku działalności tej grupy Skarb Państwa z tytułu podatku akcyzowego mógł ponieść straty w wysokości około 14 mln zł. Według ustaleń śledczych przez trzy miesiące członkowie grupy mogli sprzedać około 13 milionów sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy – wyjaśnia kom. Iwona Jurkiewicz.

W grudniu 2017 roku policjanci CBŚP wraz z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zatrzymali kolejne dwie osoby. Znaleziono u nich papierosy różnych marek opatrzone m.in. w ukraińskie i białoruskie banderole. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek Skarb Państwa zostałby uszczuplony o ponad milion złotych.

Prokuratura Okręgowa w Katowicach na wniosek Centralnego Biura Śledczego Policji wydała postanowienia o zabezpieczeniu mienia podejrzanych na łączną kwotę około 500 tys. zł.

2018-01-14 12:04:58
(fot. CBŚP)

9 komentarzy

 1. No tak…koniec. co oni za bajki opowiadaja. Kiedy oczyszczą ruską z tego syfu?

  • Syfa to ty masz na swoim małym ptaszku jak ktoś lubi palić to niech pali dla Polaków papierosy sklepowe są za drogie a ty weź się wkoncu do roboty a nie liczysz na większy zasiłek z wpływów z akcyzy

   • Rob trafny komentarz dodałbym jeszcze i z watu bo tylko co nie którzy potrafią bokami pracować.. Uczciwego pracownika to na nic nie stać.

   • papierosy legalne nie sa za drogie-ty jesteś na nie za biedny,bo mózg ci zeżarły i nie możesz normalnej, dobrze płatej roboty dostać.mogli by jeszcze dołozyć akcyzy na tą trucizne.Narzekania palaczy na cene fajek-miód na moje serce. Tylko kretyn mógł dać sie wciagnać w tak bezsensowny nałóg.

 2. Nie oczyszczą bo policja dostaje w łapę.

 3. Papieroski?!Papieroski?!

 4. No i jak tu biznes rozkręcić????????

 5. Zapewne chłopaki z pod novej czyszczą sobie rynek z konkurencji…

 6. Jednak dalej na każdym osiedlu kwitnie handelek Czemu z tymi handlarzami nie zrobią porządku ? Czyżby to dla policji byłoby takie wyzwanie czy chodzi o co innego?

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas