Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Caritas rusza ze zbiórką żywności dla potrzebujących. Wolontariusze staną przed sklepami

Dziś rozpoczyna się przedświąteczna zbiórka żywności. Wolontariuszy Caritas będzie można spotkać w wielu sklepach całego regionu. Z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki dla potrzebujących.

Już po raz dwudziesty trzeci Caritas zorganizował ogólnopolską przedświąteczną zbiórkę żywności. Rozpoczyna się ona dziś i potrwa dwa dni. Wolontariusze, których tylko na terenie Archidiecezji Lubelskiej zgłosiło się ponad 400, staną w sklepach za linią kas i będą zachęcać do podzielenia się podstawowymi produktami spożywczymi z potrzebującymi.

Zbiórka żywności odbywać się będzie zarówno w sieciach Biedronka, Lidl, Stokrotka jak też w lokalnych sklepach. Hasłem tegorocznej zbiórki jest „Tak. Pomagam!”.

– Akcja jest okazją do podzielenia się żywnością z potrzebującymi. Do koszyków ustawionych w sklepach będzie można wrzucać produkty o długim terminie przydatności do spożycia i łatwe w przechowywaniu, na przykład makaron, kasze, ryż, olej, kawę, herbatę, puszki, konserwy, cukier, bakalie, ciastka czy czekoladę. Wszystko to zostanie dobrze wykorzystane – wskazują przedstawiciele Archidiecezji Lubelskiej.

Z zebranych w piątek i sobotę produktów przygotowane zostaną paczki, które jeszcze przed świętami trafią do podopiecznych Caritas. Mowa tu o osobach ubogich, pozostających w kryzysie bezdomności, a także seniorach, których skromne emerytury nie wystarczają na pokrycie nawet najpilniejszych wydatków. W ubiegłorocznej bożonarodzeniowej zbiórce zebrano 5300 kg żywności. Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie jej jeszcze więcej.

7 komentarzy

  1. Ja nic im nie dam, bo wierzę tylK0 w Złotego Melona, który zbiera w styczniu.

  2. a kiedy Jurek owsik dzieci wyśle z puszkami ?

  3. Skoro w Polsce żyje się tak dobrze i jest dobrobyt to jakim potrzebującym ??

  4. Caritas i potrzebującym ??????

  5. Rydzyk dostał od PiS-u 384mln zł, to mógłby się podzielić.

  6. 234 miliony zebrał owsik gdzie te pieniądze?

  7. A ze dwa tygodnie temu w soboty to kto zbierał żywność???

Dodaj komentarz

Z kraju