Bystrzyca Stara: Ewakuacja szkoły i mieszkańców po uszkodzeniu rury z gazem

We wtorek po południu w Bystrzycy Starej (gm. Strzyżewice) podczas prac ziemnych operator koparki uszkodził rurę z gazem. Na miejsce przyjechało sześć zastępów straży pożarnej i pogotowie gazowe. Ewakuowano uczniów pobliskiej szkoły i okolicznych mieszkańców.

Do zdarzenia doszło we wczesnych godzinach popołudniowych. Operator koparki wykonujący wykopy podczas prac ziemnych uszkodził gazociąg. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na mail alarmowy około godziny 13: „W Bystrzycy Starej k Strzyżewic nastąpił wybuch. Na miejscu jest prawdopodobnie 5 zastępów straży pożarnej, w tym pluton chemiczny. Uszkodzony został rurociąg gazowy.”

Jak się dowiedzieliśmy miejsce uszkodzenia rury było na tyle duże, że wyznaczono specjalną strefę bezpieczeństwa. Interwencja pracowników Pogotowia Gazowego, którzy zamknęli dopływ gazu zapobiegła tragedii. W każdej chwili mogło dojść do zapłonu gazu.

– Koparka uszkodziła rurę z gazem średniego przesyłu. Ze względu na przemieszczanie się chmury gazowej ewakuowano mieszkańców pobliskich domów oraz uczniów i pracowników szkoły. Na odcinku kilometra został wstrzymany ruch – mówi Tomasz Stachyra, Rzecznik Prasowy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Po kilkudziesięciu minutach od przybycia służ sytuacja została opanowana. Uczniowie i pracownicy powrócili do budynku szkoły podobnie jak mieszkańcy do swoich domów.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu