Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Bystrzyca Stara: Ewakuacja szkoły i mieszkańców po uszkodzeniu rury z gazem

We wtorek po południu w Bystrzycy Starej (gm. Strzyżewice) podczas prac ziemnych operator koparki uszkodził rurę z gazem. Na miejsce przyjechało sześć zastępów straży pożarnej i pogotowie gazowe. Ewakuowano uczniów pobliskiej szkoły i okolicznych mieszkańców.

Do zdarzenia doszło we wczesnych godzinach popołudniowych. Operator koparki wykonujący wykopy podczas prac ziemnych uszkodził gazociąg. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na mail alarmowy około godziny 13: „W Bystrzycy Starej k Strzyżewic nastąpił wybuch. Na miejscu jest prawdopodobnie 5 zastępów straży pożarnej, w tym pluton chemiczny. Uszkodzony został rurociąg gazowy.”

Jak się dowiedzieliśmy miejsce uszkodzenia rury było na tyle duże, że wyznaczono specjalną strefę bezpieczeństwa. Interwencja pracowników Pogotowia Gazowego, którzy zamknęli dopływ gazu zapobiegła tragedii. W każdej chwili mogło dojść do zapłonu gazu.

– Koparka uszkodziła rurę z gazem średniego przesyłu. Ze względu na przemieszczanie się chmury gazowej ewakuowano mieszkańców pobliskich domów oraz uczniów i pracowników szkoły. Na odcinku kilometra został wstrzymany ruch – mówi Tomasz Stachyra, Rzecznik Prasowy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Po kilkudziesięciu minutach od przybycia służ sytuacja została opanowana. Uczniowie i pracownicy powrócili do budynku szkoły podobnie jak mieszkańcy do swoich domów.

Komentarze wyłączone

Z kraju