Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Były wraki i wraków już nie ma. „Pojazdy zagrażały bezpieczeństwu i zostały uprzątnięte” (zdjęcia)

W drugiej połowie maja otrzymaliśmy zgłoszenie o dwóch wrakach pojazdów osobowych zalegających w rejonie ul. Mariańskiej. Dzięki naszej interwencji i sprawnym działaniom strażników miejskich oba auta zostały uprzątnięte.

Od długiego czasu mieszkańcy budynków przy ul. Mariańskiej w Lublinie apelowali do odpowiednich służb o uprzątnięcie dwóch wraków pojazdów osobowych znajdujących się na parkingu oraz trawniku. W końcu zwrócili się do nas po pomoc.

W sprawie porzuconych i zdewastowanych aut interweniowaliśmy w Straży Miejskiej. Jak się okazało, nasze pismo znacznie przyśpieszyło działania strażników i wraki zostały uprzątnięte.

Jak nas zapewniał Robert Gogola rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie, oba pojazdy stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa, m.in. dzieci i zostały uprzątnięte z terenu ul. Mariańskiej. Na zdjęciach widać, że oba auta były znacznie zdewastowane, jedno z nich nie posiadało wielu elementów, z kolei w drugim „zadomowiła się” już roślinność i również było znacznie zdekompletowane.

W ramach podziękowania dla mieszkańców za upór w walce o uporządkowanie ul. Mariańskiej z wraków, Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej PGK zawiesił specjalne komunikaty na drzwiach o treści: „Zarząd Spółdzielni pragnie podziękować, Wam – Mieszkańcom za wystosowanie wielu pism protestacyjnych w sprawie wraków samochodów stojących od lat, na ulicy Mariańskiej. Nasze wspólne działania przyniosły właściwy efekt!!! Dziękujemy”.

Były wraki i wraków już nie ma. „Pojazdy zagrażały bezpieczeństwu i zostały uprzątnięte” (zdjęcia)

Były wraki i wraków już nie ma. „Pojazdy zagrażały bezpieczeństwu i zostały uprzątnięte” (zdjęcia)

(fot. nadesłane Wojtek)

26 komentarzy

  1. Ja już ponad rok temu zgłaszałem to do Straży Miejskiej. Później poszło do Zarządu Dróg i nic, oprócz ładnego pisma z dokumentacją fotograficzną, bo to teren Spółdzielni. Spółdzielnia oczywiście nic wtedy nie zrobiła. Dzieci się bawiły, żule nocowały, a nawet imprezy się medialny? Teraz dziękują za wspólny upór.

    • I w dodatku dziękują za wielolotnie upominanie ich w tej sprawie. Absurd rodem z Mrożka.

  2. Może to kradzione samochody i zostawiono je w krzakach.

  3. Sprawne działanie straży miejskiej, dobre sobie. Przecież to oni sami powinni wytropić te wraki i usunąć, nieprawdaż?

  4. Jest to osiągniecie ma miarę Polski wschodniej , USUNIĘTO WRAKI ZAGRAŻAJĄCE śRODOWISKU I LUDZIOM ORAZ SZPECĄCE KRAJOBRAZ. Brawo. Czyli takiego trzeba pozbawić kół szyb elementów karoserii bo nie wystarcza że nie ma powietrza , rejestracji ma zbite lusterka jest cały powgniatany i zielony on glonów bo juz kwitnie w danym miejscu kilka lat i trzeba SM pokazać takiego palcem bo mimo że patrole przejeżdżają obok niego to palcem, nie kiwną No brawo , brawo SM zawsze to jakieś osiągnięcie tyle że nie na poziomie państwa europejskiego tylko Rumunii raczej,

  5. A co z nielegalnym torem rowerowym w Starym Gaju, przy rezerwacie Stasin ?

  6. te wraki zagrażały zdrowiu i życiu ludzi…. szczegolnie dzieci 😀 MOCNE! jak z horroru co tydzien te auta pożerały dzieci po jednym… znikaly dzieci bez śladu, taki trójkąt bermudzki na parkingu hahahaha CYRK!

  7. Można te auta odkupić? Gdzie można złożyć ofertę? Dobrze zapłacę

Z kraju

Wiadomości z info112