Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Był zdenerwowany podczas policyjnej kontroli. Powód jego nerwów znajdował się w bagażniku

W trakcie kontroli 25-latek strasznie się denerwował. Jak się okazało miał ku temu powód. W mercedesie, którym kierował, znajdowało się 1900 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W przypadku wprowadzenia ich do obiegu handlowego Skarb Państwa straciłby niemal 50 tysięcy złotych.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci patrolujący ulice Stoczka Łukowskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Mercedes. Po zatrzymaniu zdenerwowany 25-latek z gminy Stoczek Łukowski mówił mundurowym, że bardzo śpieszy się do pracy, bo musi zmienić innego kierowcę ciężarówki.

Jak się okazało zdenerwowanie 25-latka miało inne źródło. W bagażniku jego auta policjanci zauważyli pudełka, w których były papierosy.

– 25-latek tłumaczył, że na opakowaniach papierosów umieszczone są „banderole”, że są to polskie znaki akcyzy. Mundurowi nie uwierzyli w zapewnienia kierującego mercedesa i zabezpieczyli 1900 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany, a papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej zostały zabezpieczone – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Mundurowi ustalili, że straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wynoszą niemal 50 tysięcy złotych. 25-latek już usłyszał zarzut. Za naruszenie przepisów karno-skarbowych grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

7 komentarzy

 1. Miał na własny użytek.Każdy urk przywoził mu po dwie paczki więc kolo jest niewinny.

 2. To po ile oni liczą te fajki że wyszło im 50000 za 1900 paczek. Po 25 zł za paczkę?

  • Ty myślisz, że to się liczy po cenie paczki z półki w sklepie? To pomyśl teraz o pojęciach akcyza, vat, podatek dochodowy. Zastanów się jaka jest akcyza na przewóz tych papierosów z Białorusi albo Ukrainy na rynek UW. Wówczas nie będziesz stawiał swoich pytań 😉

   • Fajkowy czyli wsiowy matematyk. W tych 25 zl jest już akcyza i inne podatki ty łekonomisto.

    • Poczytaj wyroki sądów w sprawach skarbowych, zrozumiesz jak ci nie po drodze z matematyką i podatkami 😉

 3. A policja, tak” przez przypadek” zatrzymała kolesia…

 4. Jakieś żale i pretensje do wladz co do bezpodstawnych i bezpodstawnych kontroli policyjnych na drogach…

Dodaj komentarz

Z kraju