Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Był poszukiwany od 16 lat. Zatrzymali go lubelscy „łowcy głów”

Lubelscy „łowcy głów” zatrzymali 42-latka poszukiwanego od 16 lat trzema listami gończymi i ENA m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, która przerzucała nielegalnych emigrantów z Azji na teren UE.

– Funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie na podstawie własnych ustaleń operacyjnych, ustalili miejsce ukrywania się poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i trzema listami gończymi 42-latka z powiatu hrubieszowskiego – informuje podkomisarz Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Mężczyzna poszukiwany był od 16 lat, a w ostatnim czasie ukrywał się na terenie województwa łódzkiego. Pod koniec ubiegłego tygodnia lubelscy „łowcy głów” zatrzymali go na terenie powiatu zduńskowolskiego. Przy zatrzymaniu udział brali również policjanci z garnizonu łódzkiego.

– Mężczyzna został skazany w 2008 r. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, zajmującą się organizowaniem przerzutu nielegalnych emigrantów z krajów azjatyckich do krajów UE przez granicę Polski i Ukrainy. Został również skazany za nielegalne posiadanie broni palnej oraz za udział w pobiciu. Do odsiadki ma łącznie prawie 5 lat pozbawienia wolności. 42-latek trafił już do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności – wyjaśnia podkomisarz Kamil Karbowniczek.

Policjanci przypominają, że wszelkie informacje na temat osób poszukiwanych sprawców przestępstw i ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, można przekazywać bezpośrednio policjantom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod tel. 798 003 676.

Autor: redakcja

4 komentarze

 1. To teraz złapią też Carycę Dorotę B

 2. Jestem pod „wielkim wrażeniem”!!!
  – Kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym.
  – Organizowanie przerzutu nielegalnych emigrantów.
  – Nielegalne posiadanie broni palnej.
  – Udział w pobiciu.
  I za to wszystko AŻ prawie 5 lat pozbawienia wolności !!!!!!!!!!
  Nie zapomnijcie aby pomieszczenia do odbywania kary miały co najmniej 200m2 i posiadały własną kuchnię (z obsługą oczywiście), siłownię, jacuzzi, basen, salon do przyjmowania gości no i oczywiście zapewnienie wszelkich „uciech cielesnych”.
  Nie napiszę o zapewnieniu „panienek” bo nie wiem co skazany wolałby mieć 🙂
  Jeśli o czymś zapomniałem to proszę dopiszcie.
  Niech skazany za „jakieś drobnostki” czuje się dobrze w miejscu odosobnienia przez najbliższe „prawie 5 lat” !!!

 3. Gdyby poszedl siedzieć 16 lat temu to już dawno temu by zapomniał o tym, że siedział w więzieniu. A tak???

Dodaj komentarz