Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Był już wyprzedzany, ale postanowił skręcić. Doszło do zderzenia pojazdów

Przedwczoraj w Siemieniu doszło do zderzenia pojazdu osobowego z motorowerem. Do kolizji przyczynił się kierowca jednośladu, który decydując się na skręt w lewo nie zauważył, że jest wyprzedzany przez kierującego daewoo. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj około godziny 13.30 w miejscowości Siemień na ul. Kościelnej. Parczewscy policjanci na podstawie śladów na miejscu zdarzenia, uszkodzeń pojazdów oraz relacji kierujących ustalili jego przebieg.

– Z ich ustaleń wynika, że pojazdy poruszały się w tym samym kierunku. Do zderzenia pojazdów doszło w momencie, kiedy kierujący daewoo 64-latek rozpoczął manewr wyprzedzania i zmienił pas ruchu, a następnie motorowerzysta z włączonym kierunkowskazem wykonał manewr skrętu w lewo, w wyniku czego wjechał pod pojazd wyprzedzający – informuje sierż. szt. Anna Borowik z parczewskiej Policji.

Kierujący motorowerem 55-latek został przewieziony do szpitala. Po wykonanych badaniach opuścił placówkę służby zdrowia. Okazało się bowiem, że nie odniósł poważniejszych obrażeń.

– Kierowcy daewoo 64-latkowi z gminy Siemień, nic się nie stało. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, w związku z niezachowaniem należytej ostrożności przy manewrze skrętu w lewo, zmiany kierunku ruchu, 55-latek otrzymał mandat – dodaje sierż. szt. Anna Borowik.

3 komentarze

  1. 64 latek popisał się tutaj szczytem bezmyślności

  2. A ile razy na wsi w ciemnogrodzie moim skręcając w lewo zrezygnowałem że skrętu i zmieniłem kierunkowskaz lewy w ciągniku rolniczym na prawy kierunkowskaz i dzięki temu wielokrotnie uniknąłem wypadku,trzeba patrzeć w lusterka i obserwować co robi ten co zamierza wyprzedzać ,czy czeka czy wyprzedza mając w szystko gdzieś

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo