690 680 960

Bychawa: Włamywacze zatrzymani po pościgu. Bracia z zarzutami

Policjanci z Bychawy po bezpośredni pościgu zatrzymali sprawców usiłowania kradzieży z włamaniem do jednego z garaży na terenie Bychawy. Jak się okazało mężczyźni mieli w pojeździe przedmioty pochodzące z kilku włamań.

W miniony poniedziałek bychawscy policjanci otrzymali informację, że dwóch mężczyzn próbuje włamać się do jednego z garaży na terenie Bychawy. Na miejscu mundurowi, po bezpośrednim pościgu, zatrzymali dwóch mężczyzn. Sprawcami okazali się dwaj bracia z gminy Strzyżewice w wieku 20 i 25 lat.

– Policjanci w samochodzie należącym do młodszego z nich ujawnili elektronarzędzia, które jak się okazało pochodzą z dokonanej tej samej nocy przez nich kradzieży w miejscowości Sobieszczany Kolonia. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie – informuje st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Bychawscy kryminalni ustalili, że obaj mają na swoim koncie inne przestępstwa, m.in. 3 kradzieże i usiłowanie włamania.

– Mężczyźni działali od miesiąca i nocą kradli przedmioty głównie z budynków gospodarczych. Łupem złodziei najczęściej padały elektronarzędzia i paliwo. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 9 tys. zł. W trakcie pracy z zatrzymanymi funkcjonariusze odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Od sprawców mundurowi zabezpieczyli pieniądze w kwocie 5 tys. zł. na poczet przyszłych kar – wyjaśnia st.sierż. Kamil Karbowniczek.

Obaj bracia w przeszłości mieli konflikt z prawem. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje Sąd. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

68-98629

2017-01-12 07:53:05
(fot. Policja Bychawa)

13 komentarzy

  1. Wpiszcie nazwiska żeby ludzie wiedzieli na kogo uwazac. Moze i im troche wstyd by byli i by przemysleli, ludzie na cos zapracuja a takie ku..wy chodza i kradna. I ile za to dostana? Za kradziez bulki czy batona to by zaraz niewiadomo ile dostali, a za sprzet takiej wartosci to po co karac.. Nie bylo i nie ma sprawiedliwosci..

  2. Właśnie dajcie kto to bo widzę że ktoś z mojego roku ale co za debel to nie wiem.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas