Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Bus jadący z Zamościa do Krakowa wpadł do rowu. W pojeździe było dziesięć osób

Kolejny wypadek z udziałem pasażerskiego busa miał miejsce minionej nocy. Pięcioro z pasażerów trafiło do szpitali.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w miejscowości Zarzecze koło Niska w województwie Podkarpackim. Bus z Zamościa wykonywał kurs do Krakowa. Około godziny 3, jadąc drogą krajową nr 19, zjechał na pobocze a następnie do przydrożnego rowu. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca busa chciał uniknąć zderzenia z pojazdem, który wjechał nagle na jego pas jezdni. Mężczyzna skręcił gwałtownie w prawo w wyniku czego Mercedes Sprinter zjechał na pobocze, a następnie do rowu, gdzie przewrócił się na bok.

Busem oprócz kierowcy podróżowało dziewięciu pasażerów. Pięć osób zostało przetransportowanych do szpitali w Rzeszowie i Nisku. Po przeprowadzonych badaniach stan trójki był na tyle dobry, że mogli opuścić szpital. Kierowca busa, 30-letni mieszkaniec Zamościa, był trzeźwy. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-07-26 22:40:57

3 komentarze

  1. Dobra decyzja kierowcy busa.
    Zderzenie czołowe mogło być grozniejsze.
    Oby poszkodowani jak najszybciej wrócili do zdrowia.

  2. Jeśli w ogóle był jakikolwiek pojazd. Prawdopodobnie zasnął i wymyślił bajke. Że niby bohater. Ma nagranie z kamerki ? Zeznania świadków?

    • Po pięciu dniach bez spania, na czerwonym byku i za kółkiem, wszystko możesz zobaczyć.