Burza na Lubelszczyźnie: Od wyładowań spłonęły zabudowania

Przechodząca we wtorek nad Lubelszczyzną burza spowodowała pożar budynków gospodarczych w miejscowości Góry nieopodal Markuszowa. Strażacy walczyli z ogniem przez 5 godzin.

We wtorek około godziny 23 w miejscowości Góry w gminie Markuszów od wyładowań atmosferycznych zapaliły się budynki gospodarcze na jednej z posesji. Ogień momentalnie objął dachy obory i stodoły. Gdy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy straży pożarnej oba budynki były całe zajęte ogniem.

-Łącznie z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej, zarówno PSP z Puław i Lublina jak i OSP z okolicznych miejscowości- wyjaśnia Tomasz Stachyra z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Lublinie. Okazało się, że w jednym z budynków znajdują się zwierzęta i około 30 sztuk bydła zostało w porę ewaluowane, co zapobiegło ich śmierci w ogniu. -Szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia ułatwiało to, że pod dachem składowane było około 40 ton siana- dodaje Stachyra.

Całość siana strażacy musieli ręcznie przerzucać i dogaszać, zaś na koniec dokonać rozbiórki spalonej i grożącej zawaleniem konstrukcji dachowej. Całkowitemu spaleniu oprócz budynków uległy również sprzęty gospodarcze które znajdowały się w środku. Działania strażaków trwały ponad 5 godzin i zakończyły się po 4 rano w środę.

Nie licząc tego pożaru, to przechodząca nad województwem lubelskim burza nie narobiła większych szkód. – Strażacy poza tym pożarem tylko raz byli wzywani do interwencji związanej ze skutkami burzy. W powiecie zamojskim usuwali zerwany przez wiatr konar drzewa- dodaje Tomasz Stachyra.
(fot. materiał nadesłany)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika