Bunt więźniów w Zakładzie Karnym. Sprawdzano współdziałanie służb w sytuacji kryzysowej

Kilkugodzinne ćwiczenia służb więziennych, policji i straży pożarnej przeprowadzono w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie. Tłumiono bunt więźniów oraz odbijano zakładnika.

Scenariusz ćwiczeń przeprowadzonych w hrubieszowskim więzieniu zakładał m.in. pożar na placu spacerowym, wzięcie zakładnika, negocjacje z napastnikami i podjęcie akcji odbicia funkcjonariusza. Służby miały za zadanie odpowiednio zareagować na wzniecenie pożaru przez osadzonych na polach spacerowych, ogłosić alarm, wzmocnić system ochrony, ująć i obezwładnić osadzonych, którzy wzięli zakładnika, oraz podjąć działania gaśnicze.

Ćwiczenia zorganizowane zostały wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendą Powiatową Policji w Hrubieszowie.

Przeprowadzone działania ochronne miały na celu przede wszystkim sprawdzenie sposobu reagowania w sytuacjach powstania zdarzenia mogącego wystąpić na terenie zakładu karnego, a także doskonalenie umiejętności współdziałania i koordynowania działań ze Strażą Pożarną i Policją. Wspólne ćwiczenia to także doskonała okazja do sprawdzenia mobilności załogi oraz do doskonalenia kadry dowódczej w zakresie organizacji działań ochronnych.

2017-10-26 17:59:44
(fot. ZK)

5 komentarzy

 1. Ciekawe co by towarzystwu dał jakikolwiek bunt jak oni tam mają takie zakwaterowanie, że na wolności takiego nie znajdą.

 2. Kolejny tytuł sugerujący prawdziwą sytuację, a okazuje się że to tylko ćwiczenia. Jak się kiedyś coś naprawdę stanie, dajmy na to zagrożenie kryzysowe, to każdy to oleje, bo przecież to napewno tylko ćwiczenia.

 3. Pampalini łowca zwierzą

  Coś o ćwiczeniach w AŚ w K-stawie?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą