Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Budynek zniknął z powierzchni ziemi. Tak wyburzyli biurowiec przy Drodze Męczenników Majdanka (zdjęcia)

Budynek przy ul. Droga Męczenników Majdanka w ciągu kilku dni zniknął z krajobrazu. Otrzymaliśmy zdjęcia, na których widać etapy jego wyburzania.

Niespełna tydzień był potrzebny na to, aby dawny biurowiec przy ul. Droga Męczenników Majdanka zniknął z powierzchni ziemi. Budynek, w którym przez lata istniał jeden z najlepszych skateparków w Polsce, zamienił się w stertę gruzu. Prace związane z wyburzaniem pustostanu ruszyły na początku mijającego tygodnia.

Przez lata miała tam siedzibę jedna z firm, później dłuższy czas budynek stał opuszczony. Stało się o nim głośno w 2011 roku, kiedy to grupa miłośników jazdy na deskorolkach i bmx-ach urządziło tam skatepark.

Własnymi siłami posprzątali budynek przerzucając tony gruzu, pozbyli się ścianek działowych, zamontowali oświetlenie i stworzyli przeszkody potrzebne do wykonywania efektownych tricków. Szybko obiekt ten uznano najlepszym skateparkiem w Polsce. Całe przedsięwzięcie obarczone było ogromnym ryzykiem, gdyż nikt nie wiedział, jak długo budynek jeszcze będzie istniał.

Ostatecznie skatepark istniał osiem lat. W 1st Floorr organizowano warsztaty dla dzieci, liczne zawody, a nawet mistrzostwa Polski, czy też koncerty. Obiekt ten każdego dnia służył deskorolkowcom. W listopadzie 2018 roku użytkownicy skateparku musieli opuścić budynek, gdyż na nieruchomość znalazł się kupiec. W tym tygodniu budynek został ostatecznie zburzony. Zdjęcia dzięki uprzejmości Smart Studio Karol Niedźwiadek.

(fot. Smart Studio Karol Niedźwiadek)

12 komentarzy

 1. A teraz pewnie będzie zachwycał widok pięknego budynku,zbudowanego przez firmę developerską zaprzyjaźnioną z ratuszem;-)

  • Nieprawda. Wszyscy wiedzą, że mafii w Ratuszu lubelskim nie ma. Wszyscy urzędnicy są tam uczciwi i POmagają każdemu za darmo.

   • Czekamy kiedy stokrotke i targ na Bronowicach zlikwidują i postawią tam kolejne badziewne bloki. Bo zuk tak chciał.

   • No dokładnie Oni POmagają POlakom, wszystko jest w porządku, chyba że by jakiś PISior to chciał zrobić to wtedy złodziej kanciarz i pewnie chciał oszukać, Jak POlska najlepsza Partia to nie, Oni są wspaniali już tyle ludzi z zagranicy wróciło do kraju pan tfusk na przykład

   • O rządzie nie można PiSnąć złego słowa, bo można wyladować w ciormie.

  • Wyjaśnij w jaki sposób Ciebie to interesuje skoro ktoś kupił ten teren? Może sobie tam postawić to na co otrzyma zezwolenie, a Tobie nadal ptak do tego.

 2. Właściciel podpisze sobie umowę z kim tylko będzie mu to odpowiadało.
  Bez przetargów i myślenia o tym kto z kim jest zaprzyjaźniony.
  Masz z tym jakiś problem?

  • Przecież już teraz wiadomo, kto będzie budował (a nawet kto będzie projektował).
   Teraz jeszcze tylko trzeba się dowiedzieć, jacy ciężcy frajerzy zechcą tam, przy samych torach, mieszkać 🙂
   To samo było z nowymi blokami przy Nowym Świecie… niby widziały gały co brały, a teraz pyszczą te „z 40-metrowych apartamentuff po 4 koła za metr”, że im skład opału i kruszywa przeszkadza (który istnieje tam od przynajmniej kilkudziesięciu lat, wystarczyło spojrzeć na zdjęcia satelitarne w mapach google, zanim się umowę kupna dziury w ziemi z deweloperem podpisało) ?

 3. szkoda, że nie było nagrania z boom (

 4. oby tak PISuary znikli , owszem maja 47 % poparcia , ponad połowa polski jest przeciw powinni na Madagaskar emigrować

 5. o Tak Bloki bloki bloki, stawiajcie bloki bloki, o tak bloki bloki bloki. jeszcze stadion macie wyburzyć i postawić bloki tyle bloków się tam zmieści, więcej bloków.

 6. będę tęsknił za odbywającymi się tam imprezami techno i białym proszkiem

Wiadomości z info112