Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Brutalne pobicie 46-latka na dworcu PKS

Funkcjonariusze lubelskiej policji zatrzymali 3 sprawców pobicia, do którego doszło na terenie dworca PKS w Lublinie.

Napastnicy zaatakowali 46-latka i skradli mu kurtkę. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring. Operator natychmiast powiadomił policjantów. Sprawcami okazali się 32-latek i jego 51-letni ojciec oraz ich 37-letni kompan. Dziś zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu.


Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godziny 22. 45, na terenie dworca PKS przy al. Tysiąclecia. Miejski monitoring zarejestrował jak trzech mężczyzn bije siedzącego na ławce mężczyznę. Napastnicy kopali go po głowie i uderzali w twarz.

Sprawcy zaczepili siedzącego na ławce 46-latka i zażądali aby oddał im swoją kurtkę. Kiedy mężczyzna odmówił zaczęli go bić. Po zabraniu kurtki jeden z napastników nadal był agresywny i bez powodu kopał siedzącego 46-latka. Policjanci ustalili, że był nim 32-letni mężczyzna, natomiast drugi z napastników to jego ojciec w wieku 51-lat – informuje KWP Lublin.

Trzeci z napastników ze zrabowaną kurtką zdążył się oddalić przed przybyciem policji. Po chwili został zatrzymany. Był nim 37-latek, który wraz ze swoimi kompanami trafił do policyjnego aresztu. Sprawą zajęli się kryminalni z II komisariatu Policji, którzy ustalili, że najmłodszy ze sprawców był już karany i działał w warunkach recydywy.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Dziś zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
(fot. KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Z kraju