Biłgoraj: Ryzykowna zabawa na lodzie

Gdyby nie czujność jednej z mieszkanek Biłgoraja, mogłoby dojść do tragedii. Dwóch 12-latków wpadło na pomysł zabawy na zamarzniętym zalewie. Dzieci chodziły i skakały po lodzie.

Pogoda panująca w naszym regionie, w ostatnim czasie nie sprzyja zabawom na śniegu i lodzie. W wielu miejscach plusowa temperatura powoduje tzw. „roztopy”. Niestety nie wszyscy zwracają uwagę na bezpieczeństwo.

– Przy jednej z takich zabaw interweniowali policjanci z Biłgoraja. Mieszkanka miasta zauważyła dwóch chłopców bawiących się na zamarzniętym zalewie. Mając świadomość tego, że w każdej chwili lód może się załamać i może dojść do tragedii, kobieta natychmiast powiadomiła policję. W tym samym czasie inny przechodzień krzyknął za dziećmi, które słysząc okrzyki powoli opuszczały niebezpieczną ślizgawkę – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowa Policji w Biłgoraju mł. asp. Milena Wardach.

– Wysłany na miejsce patrol szybko ustalił personalia schodzących z tafli dzieci, okazało się że byli to dwaj 12-latkowie z Biłgoraja. Chłopcy tłumaczyli policjantom, że chodzili po lodzie chcąc dostać się na wyspę na środku zalewu. Jednak młodzi ludzie najwyraźniej nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa jakie im groziło. Ich brak wyobraźni mógł zakończyć się tragicznie. Na szczęście dzieci całe i zdrowe wróciły do domów. Policjanci przekazali chłopców pod opiekę rodziców, informując o formie ich niebezpiecznej zabawy – dodaje mł. asp. Milena Wardach.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!