690 680 960

Białka: Pożar i wybuch nad jeziorem. Jedna osoba w szpitalu

Pracownik jednej z restauracji nad jeziorem w Białce trafił z oparzeniami do szpitala. W lokalu doszło do pożaru i wybuchu.

Zdarzenie miało miejsce w środę po południu w Białce w powiecie parczewskim. W jednej ze zlokalizowanych nad jeziorem restauracji doszło do pożaru. Nad okolicą pojawiły się kłęby czarnego dymu. Po chwili w lokalu doszło do wybuchu.

– Najpierw był widoczny duży dym a potem słychać było dwa wybuchy – relacjonuje nasz czytelnik. Jak się okazało, eksplodowały znajdujące się tam butle z gazem. na miejsce przyjechała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja.

Jedna osoba została ranna i przetransportowano ją do szpitala. Był to 22-letni mężczyzna, pracownik restauracji. Doznał on poparzeń ciała.

Jak wstepnie ustalono, podczas wymiany butli zapalił się ulatniający się gaz. Płomienie przeniosły się na namiot oraz budynek. W środku znajdowało się osiem butli, cztery z nich eksplodowały. W trwającej trzy godziny akcji gaśniczej uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej: dwa z PSP i trzy z OSP.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelników. DZIĘKUJEMY!


(fot, wideo – Andrzej)
2016-07-13 18:21:27

18 komentarzy

  1. tak to jest jak sie nie przyglada czy uszczelka w butli jest dobra i nie popsiuka woda z ludwikiem czy nie bulgocze.. uszczelki w butlach sa zwykle w tragicznym stanie, czesto pomaga wydlubanie i wlozenie jej odwrotnie, choc jak jest wyjatkowo dobra to i tak sobie ja wydlubuje potem i mam na zapas, nabijacze butli potem zaloza przynajmniej nowa, wogole powinni te uszczelki czesciej wymieniac..

Kursy walut

  • USD 4.3254zł -0.52%
  • GBP 5.3279zł -0.59%
  • EUR 4.708zł -0.02%
  • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas