Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych: Konferencja z udziałem wielu prelegentów odbędzie się w Lublinie

W czwartek, 12 stycznia, w auli Kardynała Stefana Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbędzie się konferencja „Bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych”. Wydarzenie dotyczy zarówno miasta Lublin, jak i całego województwa lubelskiego.

Głównym celem konferencji jest podniesienie poziomu świadomości mieszkańców miasta Lublin oraz województwa lubelskiego na temat sytuacji kryzysowych i towarzyszących im niebezpieczeństw. Sytuacje kryzysowe są elementem od lat wpływającym na bezpieczeństwo i z pewnością dotyczyć nas będą jeszcze niejednokrotnie. Dlatego też prelegenci biorący udział w konferencji wyjaśnią kwestie odnoszące się do tej problematyki, co ma na celu zwiększenie wiedzy audytorium, a tym samym podnieść poziom bezpieczeństwa.

Tematem dywagacji będą nie tylko zagrożenia w sytuacjach kryzysowych, ale również przywracanie bezpieczeństwa, koordynacja działań, a także odpowiedzialność i zadania poszczególnych instytucji i służb z terenu miasta oraz całego województwa. Różnorodność gości zaproszonych do udziału w konferencji zapewnić ma dogłębne i wyczerpujące przestudiowanie problematyki oraz przedstawienie jej słuchaczom.

Mówcami podczas konferencji będą eksperci z dziedziny bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego, zarządzania kryzysowego oraz obronności z różnych instytucji, służb i straży. Wśród zaproszonych prelegentów znajdują się przedstawiciele: Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego; Urzędu Miasta Lublin; Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego; Wojsk Obrony Terytorialnej; Straży Granicznej; Państwowej Straży Pożarnej; Policji oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Konferencja jest otwarta, dlatego też mogą w niej wziąć udział wszyscy zainteresowani tą, trzeba przyznać, niezwykle ważną tematyką. Plan wydarzenia dostępny jest w mediach społecznościowych Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego KUL. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00, aula mieści się na I piętrze w Gmachu Głównym.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych: Konferencja z udziałem wielu prelegentów odbędzie się w Lublinie

(fot. materiały organizatora)

11 komentarzy

 1. Gdzie są schrony ATOMOWE w razie ataku !?

  • Przed takimi prezentami jak dostał pan komendant policji nie musisz korzystać ze schronu, paczkę z granatnikiem dostarczy kurier.

 2. i w ramach tego bezpieczeństwa oddajemy najlepsze czołgi w podziękowaniu za bezpańskie rakiety wyszczelone z ufo zapewne.

  • Wygrana UA to nasze bezpieczeństwo, czego nie rozumiesz?

  • LOKO, zapominasz, że dostajemy też setki, a może i tysiące ton zboża technicznego, rakietę na okrasę (vide Przewodów),
   a pan prezydent Żuk dostał nawet ozdobną blaszkę (!)
   Widzisz więc, że nic nie dzieje się za darmo.

 3. To będzie takie ”katolickie bezpieczeństwo” w kościele dla dzieci pod opieką ksiendza :/

 4. Specjalistom jestem

  A nie wystarczy tylko się pomodlić? Co to za bezbożne pomysły!!

 5. Jasio (w gimnazjum kształcony)

  W auli Kardynała Stefana Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego… zapowiada się, że nad naszym bezpieczeństwem będą radzić przedstawiciele Episkopatu Polski (prawdziwa władza w Polsce) wraz z przedstawicielami sekty watykańskiej utrzymywanej z podatniczych pieniędzy.

Z kraju