Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Bełżec: Zdewastowali przydrożne krzyże, wybili witraż w kościele i umieścili satanistyczne symbole. Szuka ich policja

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji, z grupy specjalnie utworzonej w tym celu, poszukują sprawców dewastacji przydrożnych krzyży i kapliczek oraz kościoła na terenie powiatu tomaszowskiego. Wandale lub sataniści zniszczyli m.in. zabytkowe obiekty.

Do aktów wandalizmu doszło z 12 na 13 grudnia w Bełżcu, Żurawcach i Chyżach. Nieznani sprawcy rozbili siedem przydrożnych, kamiennych krzyży. Oprócz tego w kościele w Bełżcu został uszkodzony witraż, prawdopodobnie bosakiem oraz rozbita szyba na tablicy ogłoszeń. Sprawcy wybili również okna w kapliczce na bełżeckiej Majce. W miejscowości Chyże uszkodzili cztery kamienne krzyże. W Żurawcach została pomazana farbą elewacja oraz drzwi kościoła, ściany plebanii i dzwonnica. Na malunkach widnieją satanistyczne symbole.

Jeden ze zdewastowanych obiektów, krzyż z Bełżca, pochodził z 1886 roku. Ktoś, kto dokonał tych aktów wandalizmu, widział dokładnie gdzie znajdują się niektóre ze zdewastowanych obiektów. Straty wyrządzone działalnością wandali-satanistów wyceniono na kilkadziesiąt tysięcy złotych. W samej miejscowości Chyże proboszcz wycenił straty na 30 tys. złotych.

Apelujemy do osób, które mają wiedzę na temat sprawców lub sprawcy zniszczeń obiektów sakralnych, o kontakt z policją.

2016-01-17 10:47:27
(fot. Diecezja Zamojsko-Lubaczowska, dawna cerkiew obecnie kościół w Żurawcach)

7 komentarzy

  1. Dorośli tego nie zrobili, tylko pożal się Boże nasza bezstresowo wychowywana „przyszłość Narodu”, którą rodzice będą bronić jak niektóre panienki cnoty, twierdząc, że to tylko głupie dziecinne żarty, zabawa…

  2. Wykrywacz kłamstw poddać wszystkie dzieci ze szkoły i nauczą się szacunku a wandal szybko się znajdzie.

  3. A ja bym powiedziała ,żę sprawcami są wyznawcy Allaha.