690 680 960

Będzie przebudowa ul. Popiełuszki. Z nowej infrastruktury mieszkańcy skorzystają jesienią przyszłego roku

Przebudowę ul. Popiełuszki przeprowadzi Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Lublinie, które zaproszono do podpisania umowy na zaprojektowanie i realizację robót budowlanych. Wykonawca będzie miał pół roku na opracowanie dokumentacji projektowej, po czym rozpocznie prace drogowe.

– Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy przebudowę ulicy Popiełuszki i realizujemy kolejny postulat zgłoszony przez mieszkańców w czasie spotkania z cyklu „Plan dla Dzielnic”. Zmiany w tym rejonie poprawią komfort i bezpieczeństwo zarówno mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej, pieszych, jak i kierowców – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Do udziału w postępowaniu zgłosiło się dwóch wykonawców. Spółka Strabag z Pruszkowa nie przedłużyła terminu związania ofertą, co było podstawą do jej odrzucenia. Zlecenie otrzyma Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Lublinie, które spełniało wszystkie warunki udziału w postępowaniu. Wartość opracowania dokumentacji wraz z realizacją robót zgodnie ze złożoną ofertą wynosi ponad 4,7 mln zł z pięcioletnim okresem gwarancji.

Dla poprawy bezpieczeństwa i wygody jazdy ul. Popiełuszki na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Legionowej otrzyma nową nawierzchnię, przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Popiełuszki z ul. Głowackiego. Odnowiona sygnalizacja świetlna zostanie włączona do Systemu Zarządzania Ruchem. Ulica zyska nowoczesne oświetlenie dostosowane do obecnych wymogów technicznych. Drogowcy wykonają także chodniki z kostki brukowej na fragmentach dotychczas nieremontowanych oraz wybudują kanał technologiczny.

Zmiany obejmą również infrastrukturę przystankową. Istniejący przystanek na wysokości Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zmieni swoje miejsce i docelowo znajdzie się za skrzyżowaniem z ul. Junoszy. Na przystankach pojawią się również nowe wiaty oraz punkty dynamicznej informacji pasażerskiej, co zwiększy komfort oczekiwania na autobus lub trolejbus.

Realizację zadania przewidziano w formule zaprojektuj i wybuduj. W pierwszej kolejności wykonawca przygotuje dokumentację projektową i pozyska wymagane zezwolenia na wykonanie robót budowlanych. Ma na to około 6 miesięcy, a następnie rozpocznie prace w terenie. Zakończenie inwestycji nastąpi z końcem września 2023 r.

Prace drogowe w rejonie ul. Popiełuszki to kolejny komponent projektu unijnego „Przebudowa strategicznego korytarza transportu zbiorowego wraz z zakupem taboru w centralnej części obszaru LOF”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

(fot. Miasto Lublin)

5 komentarzy

 1. Ciekawe gdzie będzie ów przystanek „za skrzyżowaniem z ul.Junoszy” pod oknami mieszkańców bloku nr.49 czy przy krawędzi wąwozu gdzie jest wiecznie wielka kałuża w czasie opadów (bo kratka ściekowa nie daje rady)?

 2. A Chemiczna kiedy?

 3. Czyli dowiadujemy się że na ul.Popiełuszki będzie kursował trolejbus. Brawo dla redaktora że wyciągnął z ZTMu tak skrywaną informację.

  • Poleca się nieco użycie logiki…„lub trolejbus.”
   Brak trakcji nie wyklucza przejazdu ulicą trolejbusu, podobnie jak wytycznie ulicą Popiełuszki ewentualnego objazdu z powodu wypadku, prac ziemnych, awarii wodociągowej etc. etc. na pobliskiej ulicy, czy trolejbusu skierowanego na dotychczasową linię autobusu…

 4. Brawa dla Hieronima.Łyso teraz Hieronimie ?

Kursy walut

 • USD 4.4834zł 0.1%
 • GBP 5.438zł -0.28%
 • EUR 4.6968zł -0.06%
 • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ