Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie nowa droga na Sławinie. Dziś podpisano umowę na jej realizację

Ul. Sławinek to kolejna nowa droga, którą zbuduje Miasto Lublin. Dzisiaj podpisano umowę na realizację inwestycji. Nowa infrastruktura powstanie w połowie 2025 r.

– Poprzez budowę nowych ulic w mieście, systematycznie rozwijamy sieć infrastruktury drogowej. Realizowana inwestycja w dzielnicy Sławin poprawi bezpieczeństwo oraz komfort kierowców i pieszych, jak również wpłynie na obsługę zlokalizowanych tam posesji – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Zakres inwestycji dotyczy budowy ulicy o długości około 600 m, na odcinku od drogi serwisowej wzdłuż ul. Willowej do ul. Północnej. W ramach zadania powstanie droga jednojezdniowa o szerokości 5 m, z dwoma pasami ruchu oraz chodnikami. Prace drogowe obejmą również przebudowę zjazdów na przyległe działki, drogowcy zbudują też oświetlenie uliczne.

Umowa uwzględnia także sieci podziemne – budowę kanalizacji deszczowej, sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej. Ponadto drogowcy przebudują i zabezpieczą linie elektroenergetyczne, infrastrukturę telekomunikacyjną oraz istniejące sieci, a także zbudują kanał technologiczny. Na zakończenie inwestycji zostaną wykonane nasadzenia zieleni oraz elementy stałej organizacji ruchu.

Teraz zadaniem wykonawcy będzie przedstawienie harmonogramu inwestycji i opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu, co pozwoli na przekazanie placu budowy i rozpoczęcie prac w terenie. Powinno to nastąpić w styczniu.

Prace drogowe zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A., ich koszt to ponad 7,8 mln zł. Wykonawca będzie miał 18 miesięcy na zbudowanie drogi.

(Źródło: UM Lublin)

9 komentarzy

  1. Mało tam nowobogackich? Może by się zrzucili i za swoje wylali asfalt. Swoją drogą jak będzie robić PRD Lubartów to może być gorzej niż na ugorze

  2. A gdzie są urzednicy od zagospodarowania przestrzennego, że uchwalają możliwość zabudowy w takim terenie. Jak ktoś chce się budować w polach to niech nie narzeka

  3. I zostanie postawiony znak 30 km/h który i tak wszyscy będą mieli w d… powinny tam powstać wyspy/azyle prze które kierowcy będą wytracać prędkość…

  4. kierowcadyliżansu

    Droga będzie z jednym pasem ruchu, codziennie jadę Świerkową i równoległymi drogami to jeden wielki slalom bo się lokalsom nie chcę bramy otworzyć i na posesje wjechać.

  5. Pierwsza potrzebna to Zelwerowicza, bo blokersi ze swoich 30m2 pobrudzą buciki…

  6. chyba nie jestem jedyny ktore zauwazyl to ze sa i wiele bardziej pilne remonty czy przebduowy jak ta ulica

  7. Czy może pan powiedzieć czym ta ulica różni się od Słupian ? Tam mieszkańcy też chcieliby poprawić warunki dojazdu do posesji a nie spacerować w świetle księżyca w stałej obawie czy uzębienia nie stracą. Zaproponowano nam ulicę tymczasową więc mam nadzieję że wszystkie uliczne inwestycje będą w jednakowym standardzie.

  8. Ulica Sławinek na Sławinie, ulica Sławin na Szerokiem. Chcę jechać na Sławinek, to znaczy gdzie? Na Sławinku czy na Sławinie? Chcę jechać na Sławin, to znaczy na Szerokie? Pogubić się można.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport