Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Będą promować bezpieczeństwo w ruchu lotniczym wśród uczniów (zdjęcia)

Promocja bezpieczeństwa w ruchu lotniczym wśród dzieci i młodzieży to główne przesłanie porozumienia, które 22 lutego podpisał Port Lotniczy Lublin z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

– Sprawy bezpieczeństwa w ruchu lotniczym są niezwykle ważne i wymagają prowadzenia szerokich akcji edukacyjnych i informacyjnych wśród pasażerów, ale także wśród przyszłych pasażerów, w tym tych najmłodszych. Dlatego cieszę się, że z naszym partnerem, Kuratorium Oświaty, będziemy współpracować przy projektach, których adresatami będą dzieci i młodzież szkół Lubelskiego – mówił prezes Portu Lotniczego Lublina Andrzej Hawryluk.

Porozumienie o współpracy, które zawarł zarząd portu lotniczego z kuratorium przewiduje realizację szeregu przedsięwzięć, które mają podnieść świadomość znaczenia bezpieczeństwa w ruchu lotniczym wśród dzieci i młodzieży w województwie lubelskim. Port Lotniczy Lublin będzie m.in. wspierał kuratorium w realizacji działań na rzecz promocji bezpieczeństwa oraz uczestniczył w aktywnościach dotyczących doskonalenia kadr pedagogicznych w zakresie kształtowania kompetencji dzieci i młodzieży.

– Przedsięwzięcie ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Konkursy, projekty czy realizowane zajęcia mają na celu zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z transportu lotniczego, ale również uświadomienie zagrożeń wynikających z łamania tych zasad. Takie przypadki, powodowane często źle pojmowanymi żartami, niestety, także się zdarzają. Mam nadzieję, że nasza współpraca pomoże również nauczycielom w podnoszeniu kompetencji i osiąganie celów w zakresie bezpieczeństwa stanie się bardziej efektywne – powiedział p.o. Lubelskiego Kuratora Oświaty Sebastian Płonka.

Kuratorium Oświaty w Lublinie zobowiązało się m.in. do realizacji wspólnych przedsięwzięć, np. konferencji czy szkoleń, poświęconych szerzeniu świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu lotniczym wśród dzieci i młodzieży, do promowania, również przez zamieszczanie na stronie internetowej kuratorium, działań podejmowanych przez Port Lotniczy Lublin na rzecz promocji bezpieczeństwa
w ruchu lotniczym, informowania dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek o akcjach promocyjnych na ten temat.

Będą promować bezpieczeństwo w ruchu lotniczym wśród uczniów (zdjęcia)

fot. PLL

Będą promować bezpieczeństwo w ruchu lotniczym wśród uczniów (zdjęcia)

fot. PLL

Będą promować bezpieczeństwo w ruchu lotniczym wśród uczniów (zdjęcia)

fot. PLL

(Źródło: PLL)

12 komentarzy

 1. Ile na tym można zarobić? Pytam dla szwagra…

  • Coż to za pytanie! Bezpieczeństwo dzieci w ruchu lotniczym jest warte każdych pieniędzy!

   I tyle właśnie szanowni prezesi na tym zarobią…

 2. Bezpieczeństwo w ruchu lotniczym? To W nawiązaniu do tego wypadku wczoraj w Małochwieju małym/Tuligłowach?

 3. Banda gamoni co chcą brać kasę za nic.
  Promować będą 🤡

 4. dzieci nie powinny kierować samolotami ani ruchem lotniczym , a za bombelki głupio żartujące powinni odpowiadać karnie rodzice i będzie ok!

 5. Bardzo dobrze wydane pieniądze. Teraz już żaden uczeń nie spowoduje wypadku lotniczego.

  Idąc za ciosem, proponuję zorganizować akcję „Stop narkotykom” w żłobkach oraz akcję „Rodzić po ludzku” w domach seniora.

 6. Moje dziecko lata nisko i powoli. Kto przytulił kasę?

 7. Ma to ograniczyć liczbę pijanych pilotów, czy jak?

 8. a co teraz będą latać przez pzejścia dla pieszych xD

 9. Co to za bzdury?

Dodaj komentarz

Z kraju