Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Będą dyskutować z mieszkańcami na temat planowanej obwodnicy Chełma

W przyszłym roku mają się rozpocząć prace związane z budową obwodnicy Chełma. Do tego czasu musi być gotowa pełna dokumentacja dotycząca wszystkich szczegółów planowanej trasy. Niebawem odbędą się kolejne spotkania z mieszkańcami.

W 2021 roku mają się rozpocząć prace związane z realizacją kolejnej dużej inwestycji drogowej w naszym regionie, jaką jest obwodnica Chełma. Przebieg drogi jest już ustalony decyzją środowiskową. Obwodnica miasta, w ciągu drogi ekspresowej S12, ma mieć długość 16,9 km. Jadąc od strony Piask, kierowcy wjadą na obwodnicę w miejscowości Tytusin na istniejącej drodze krajowej nr 12, a zjadą z niej za węzłem Chełm Wschód w miejscowości Kolonia Antonin. Powstaną cztery węzły: Chełm Zachód, Chełm Północ, Chełm Okszów i Chełm Wschód.

Kilka dni temu wiceprezydent Chełma Daniel Domoradzki poinformował, że marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski zakończył postępowanie w sprawie zatwierdzenia projektu robót geologicznych dla określenia warunków geologiczno-inżynierskich dla obwodnicy Chełma, na terenie miasta i gminy Chełm. To oznacza, że postępowanie administracyjne się zakończyło i teraz istnieje możliwość przejrzenia akt przez wszystkie osoby, w obrębie których nieruchomości mają być wykonywane prace.

Z kolei Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad organizuje dla mieszkańców spotkania informacyjno-konsultacyjne dotyczące budowy obwodnicy Chełma. Obecni na nich będą zarówno przedstawiciele inwestora, jak też projektanci, którzy zaprezentują rozwiązania koncepcji programowej. Będzie również możliwość zgłoszenia uwag dotyczących rozwiązań usprawniających obsługę ruchu lokalnego. Materiały w formie papierowej, przedstawiające szczegółowe rozwiązania projektowe zostały już przekazane do Urzędu Gminy Chełm oraz do Urzędu Miasta Chełm.

Oba spotkania zostały zaplanowane na piątek 24 stycznia. Pierwsze odbędzie się o godz. 11:00 w Szkole Podstawowej w Stołpiu, natomiast drugie o godz. 14:00 w Szkole Podstawowej w Okszowie. Plany przewidują, że inwestycja rozpocznie się w 2021 roku, obwodnica ma być gotowa w 2025 roku.

(GDDKiA)

6 komentarzy

  1. Oj będzie się działo. Każdy będzie chciał by droga przebiegała przez ich działki. Bo po co robić jak można dostać wysokie odszkodowanie. Choć z drugiej strony zapewne nie ma już się o co bić, bo większość działek wykupili samorządowcy!!!

  2. Dawno są już działki wykupione na trasie zaplanowanej inwestycji.
    Teraz to została robota tylko dla CBA 😉

  3. Ta obwodnica powinna być od 20 lat. Ale wiadomo ch z tą Polską wschodnią jak mawiali z PO i z PSL. Dobrze, że PiS wreszcie coś dla Polski wschodniej robi.

  4. tylko POpaprańce i lewaki głosują przeciw reformie kasty i Polsce bo to są farbowane bęcwały których rodzice pozostali po okupacji, rozbiorach i pomioty które przyjechały na ruskich czołgach – mają tylko polskie nazwiska

  5. Przy tych obecnych pseudo-rządach Banaszka i całej reszty nieudaczników to tej calej obwodnicy może doczekają moje prawnuki. Chełm nigdy nie miał szczęścia do zarządzających miastem, ale to co reprezentuje sobą obecny przezydent – spadochroniarz to dno i 10 km mułu. Przez ponad rok urzędowania nie zrobił totalnie nic a to co zrobił to dokonczenie prac po poprzedniej ekipie. Brak słów…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo