690 680 960

Będą budować rondo. Kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu

W ubiegłym tygodniu podpisano umowę, prace już ruszyły. Niebawem kierowcy napotkają spore utrudnienia w ruchu.

Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Wojska Polskiego w Parczewie. Umowę na wykonanie inwestycji podpisano w ubiegłym tygodniu. Wykonawca, którym jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Parczewa, długo nie czekał na rozpoczęcie prac i na miejscu pojawił się już ciężki sprzęt.

Zgodnie z projektem, skrzyżowanie zostanie zamienione na rondo turbinowe, takie same jakie powstało na oddalonym kilkaset metrów dalej, skrzyżowaniu z ul. Kościelną. Wykonawca zacznie prace od rozebrania istniejącej konstrukcji jezdni, chodników i zjazdów.

Oprócz przebudowy skrzyżowania poszerzona zostanie także ul. Wojska Polskiego do ul. Harcerskiej. Wiadomo już, że niebawem skrzyżowanie zostanie całkowicie wyłączone z ruchu. Prace mają potrwać do połowy grudnia.

100
60

(fot. lublin112)

7 komentarzy

  1. Na zdjęciach widać ilość samochodów jak za komuny w Lublinie. Po kiego grzyba wywalać kasę na rondo.

  2. Odnośnie foto -zapraszamy w dzień powszedni na próbę przejazdu Laskowska-Wojska Polskiego 🙁 a po drugie nie wiem skąd takie info ale skrzyżowanie nie będzie zamknięte całkowicie tylko częściowo tak jak miało miejsce na poprzednim rondzie koło bazyliki

  3. Taki Parczew ma dobrą infrastrukturę drogowa przy malym oblozeniu ruchem samochodowym w porównaniu np z Janowem Lubelskim gdzie przez środek miasta przebiegiega droga krajowa z ponad15 tys pojazdów na dobę. A w Janowie niema i chyba nigdy nie będzie drogi dwupamsowej! Jakie przyczyny tego stanu rzeczy?

  4. najpierw ludzie się budują przy drodze bo się zimą łatwiej wyjeżdża bez odśnieżania – a teraz nie ma jak drogi poszerzyć albo nowej zrobić bo domy jeden przy drugim szeregowo blokują a w lasach bagna:(

  5. wyhodujcie ministra z Janowa,najlepiej żeby miał liczną rodzinę,domki na obrzeżach,pare razy szwagier obetrze zderzak i roboty ruszą z kopyta.

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas