Balony znów poszybują w niebo. Impreza odbędzie się w Nałęczowie i Radawcu

Dzisiaj w Nałęczowie rozpoczyna się seria imprez dla miłośników balonów na ogrzane powietrze. Do tego dochodzi jubileusz Aeroklubu Lubelskiego.

Początek wydarzeń zwiazanych z 33. Balonowymi Mistrzostwami Polski, 12. Międzynarodowymi Zawodami Balonowymi o Puchar SPA Nałęczów i Magazynu Lotniczego „Skrzydlata Polska” oraz 10. Balonowymi Mistrzostwami Polski Kobiet zaplanowano na godzinę 21:00. Wtedy to na placu przed UMiG w Nałęczowie odbędzie się prezentacja załóg startujących w zawodach. W sobotę o godzinie 10:00 koło Pałacu Małachowskich rozpocznie się Odlotowy Rajd Nordic Walking.

Sobotnie atrakcje skupione zostaną jednak na terenie lotniska w Radawcu. Odbędzie się tam bowiem Dzień Otwarty z okazji jubileuszu 90 lat Aeroklubu Lubelskiego. Na godzinę 15:00 zaplanowano zawody spadochronowe, później w powietrzu zaprezentują się: śmigłowiec R44, samolot MIG-29 a także Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry. Straż graniczna pokaże swoje wyposażenie oraz używany sprzęt, a o godzinie 18:00 rozpoczną się loty sportowe balonów. Koncert zespołu Wowa z Charkowa planowany jest o godzinie 19:45, z kolei o godzinie 21 rozpocznie się nocny pokaz balonów.

W niedzielę uczestnicy Mistrzostw powrócą do Nałęczowa, gdzie przez cały dzień będzie można skorzystać z wielu atrakcji. Będą kiermasze okolicznościowe, dmuchańce dla dzieci, występy muzyczne oraz pokazy balonów,

50

(fot. lublin112, nadesłane)
2017-08-11 18:28:49

Zobacz również

2 komentarze

 1. Szurnąłbym tam rowerkiem w ramach weekendowej rekreacji psycho-ruchowej 🙂 Ktoś chętny? Czy wolicie tylko siedzieć przed kompem i hejtować, że na Lubelszczyźnie nic się nie dzieje? W sumie Was rozumiem, hejtowanie jest łatwiejsze, nie tylko pod względem fizycznym, ale przede wszystkim umysłowym…Zapewne pojęcie to nie jest większości tutaj znane… Miłego wieczoru życzę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9505zł 0.49%
  • GBP 5.1404zł 0.8%
  • EUR 4.633zł 0.31%
  • CHF 4.3329zł 0.5%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach