690 680 960

„Bądź widoczny-bądź bezpieczny”. W gminie Konopnica rozdają pieszym odblaski

Coraz krótszy dzień i niewidoczni na drogach piesi sprawiają, że dochodzi do większej ilości wypadków z ich udziałem. W gminie Konopnica rozdają pieszym odblaski.

Późną jesienią oraz zimą dochodzi do zwiększonej ilości wypadków z udziałem pieszych. Bardzo często kończą się one tragicznie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Spowodowane jest to tym, że dużo wcześniej robi się ciemno a brak chodników, szczególnie poza miastem a co za tym idzie poruszanie się ludzi na drodze, szczególnie w nocy i przy niskiej widoczności, jest bardzo niebezpieczne. Kierowca dostrzega pieszego w ostatniej chwili i nie zawsze ma czas na reakcję.

Ciemny ubiór sprawia, że pieszy jest bardzo słabo widoczny dla kierujących pojazdami. Na niebezpieczeństwo potrącenia są również narażeni rowerzyści jadący po zmroku, bez świateł czy tez elementów odblaskowych, w które obowiązkowo powinien być wyposażony jednoślad. Każdy kierowca przyzna, że takich sytuacji na drogach naszego regionu nie brakuje.

Co jakiś czas organizowane są kampanie uświadamiające jak bardzo niebezpieczne są tego typu sytuacje oraz że warto dbać o swoje bezpieczeństwo.

O bezpieczeństwo swoich mieszkańców starają się dbać również samorządy. W ubiegły piątek po raz drugi akcję uświadamiania mieszkańcom zasad bezpiecznego zachowania się na drodze rozpoczęto w podlubelskiej gminie Konopnica.

W ramach akcji „Bądź widoczny-bądź bezpieczny w gminie Konopnica” Urząd Gminy zakupił ze swoich środków kamizelki i opaski odblaskowe, które mają znacząco wpłynąć na widoczność pieszych, którzy po zmroku poruszają się po drogach terenu gminy. -Elementy te będziemy rozdawali mieszkańcom, poruszającym się po zmierzchu po nieoświetlonych drogach. Dodatkowo do akcji włączył się KRUS Oddział w Lublinie, który przekazał dla mieszkańców elementy poprawiające widoczność – wyjaśnia Mirosław Żydek Wójt Gminy Konopnica.

Każdy zainteresowany zaopatrzeniem się w odblaskowe elementy powinien zgłosić się do Punktu Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy.

2013-12-01 17:50:30

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie