690 680 960

Awaryjne lądowanie na lotnisku w Radawcu. Samolot miał problem z podwoziem

Kilkunastu strażaków i ratownicy medyczni zabezpieczali dzisiaj po południu awaryjne lądowanie lekkiego samolotu na lotnisku w Radawcu. Na szczęście nie doszło do wypadku.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę około godziny 18 na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu. Jak ustaliliśmy, pilot awionetki podczas próby lądowania, uszkodził przednią goleń, będącą elementem podwozia samolotu. Wzbił się z powrotem do góry i przez pewien czas pozostawał w powietrzu, spalając posiadane paliwo.

W tym czasie o planowanym awaryjnym lądowaniu powiadomiono służby ratunkowe. Na miejscu interweniowało sześć zastępów straży pożarnej z jednostek w Bełżycach, Pawlinie, Radawcu Dużym i Lublinie a także ratownicy medyczni z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W samolocie znajdowały się dwie osoby, dziadek z wnukiem. Na szczęście wszystko obyło się bez problemów i awionetka wylądowała bezpiecznie. Nikt też nie odniósł obrażeń.

(fot. lublin112)
2016-04-02 20:41:57

11 komentarzy

 1. Ale urwał.

 2. Wiosna i już latają jak opętani;)

 3. Brawo dla pilota!!! Gratulacje.

 4. Wielkie aj waj widziałem jak ladował ten 2 osobowy lekki samolocik na wyłaczonym silniku idealnie na pasie lądowania a hałasu i staży było chyba wiecej jak w Smoleńsku jak dobrze policzyłem to 6 zastepów straży, swoją drogą pilot super!

  • Zawsze twierdziłem , że lepiej 2 zastępy za dużo niż jeden za mało , a z tym twoim aj waj to się nie zgodzę , pomyśl co mogło by się stać gdyby przy lądowaniu to koło się urwało , a my co by nie mówić jesteśmy od tego żeby nieść pomoc drugiemu człowiekowi , a nawet zapobiegać i zabezpieczać tak jak w tym przypadku , pozdrawiam

 5. Helikopter tez przylecial?

 6. Brawo dla pilota, szacun

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas