„Autochodzik” przygotuje przedszkolaki do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci, to powiedzenie ma jak najbardziej zastosowanie przy edukacji najmłodszych w sferze przygotowania do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wkrótce ruszą zajęcia z najmłodszymi z wykorzystaniem „Autochodzika”.

Straż Miejska Lublin dzięki wsparciu Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin została wyposażona w „Autochodzik”.

– Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin, Pan Jerzy Ostrowski z myślą o najmłodszych w dniu 4 grudnia 2015 r. przekazał na ręce Komendanta Jacka Kucharczyka drogowe miasteczko, dzięki któremu dzieci poprzez zabawę będą uczyć się przygotowania do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym – informuje Ryszarda Bańka z lubelskiej Straży Miejskiej.

Dzieci będą miały okazję poprzez zabawę uczyć się jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym. Pomocne będą elementy miasteczka drogowego wykonane ze specjalnych tkanin wypełnionych gąbką. Co ciekawe elementy te można zakładać na siebie i przykładowo aby nałożyć na siebie atrapę samochodu należy zapiąć wcześniej pasy. W skład miasteczka wchodzą znaki drogowe, sygnalizatory, elementy takie jak słupki, pachołki i zebra. Całość przystosowana jest do wykorzystania w przedszkolach oraz w wychowaniu wczesnoszkolnym.

Poprzez zabawę dzieci będą miały okazję edukować się w obszarze pojęć dotyczących komunikacji drogowej i tego co dzieje się m.in. na ulicy.

– Celem programu jest budowanie z jednej strony świadomości zagrożeń, na które narażone są dzieci, z drugiej zaś właściwych na nie reakcji. Budowanie właściwych nawyków staje się kluczem do utrwalenia prawidłowych postaw na drodze w przyszłości – dodaje Ryszarda Bańka.

Po raz pierwszy spotkanie dzieci z „Autochodzikiem” odbędzie się w dniu 7.12.2015 r. podczas Mikołajkowego spotkania w Straży Miejskiej Miasta Lublin.

2015-12-06 18:42:56
(fot. SM Lublin)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie