Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Autobusy ciągle się spóźniają, powodem ma być remont drogi. Rozkład ulegnie zmianie

Kursujący z ul. Zana przez Konopnicę i Zemborzyce autobus linii nr 78 praktycznie cały czas jeździ opóźniony. Aby poprawić punktualność kursowania zmieniony zostanie rozkład jazdy.

W ostatnim czasie pasażerowie korzystający z linii nr 78 lubelskiej komunikacji miejskiej narzekają na punktualność kursowania autobusu. Jak wskazują, praktycznie cały czas pojazd przyjeżdża mocno opóźniony. Przez co dzieci mają problemy ze zdążeniem na czas do szkoły a dorośli do pracy.

Jak wskazuje Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, problemy te związane są z utrudnieniami w ruchu jakie występują na drodze powiatowej w Zemborzycach Wojciechowskich i Zemborzycach Tereszyńskich. Chodzi o wyczekiwaną od dawna przebudowę tzw. „Tatarówki”, gdzie obowiązuje obecnie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

W związku z tym, aby poprawić punktualność kursowania, od najbliższej soboty wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy tej linii. Zmiana dotyczy wszystkich dni tygodnia i praktycznie wszystkich kursów. Wydłużeniu ulegnie czas postoju na przystankach końcowych aby autobusy punktualnie odjeżdżały z przystanku początkowego.

11 komentarzy

 1. Jeżdżą jak chcą a sobota i niedziela to brak słów

 2. taaa, 78, taaa. na wielu liniach autobusy przyjezdzaja juz po odjezdzie. rozklady to zart. ten co ukladal czas przejazdu to chyba mysli, ze w Lublinie mieszka 20 osob, nie ma swiatel, nie ma aut, nie ma szkol, nie ma nic.

 3. Wczoraj po 16:00 linia 160 w kierunku Felina nie przyjechała, a po 17 w tym samym kierunku jechały 2 pojazdy linii 156 jeden za drugim

 4. To że autobusy jeżdżą opóźnione to wina ZTM bo układają rozkłady nie realne co do żeczywistego przejazdu autobusu że względu na korki w szczycie . Układanie są przy biurku w laptopie tak by na rozkładach ładnie wyglądało,a pasażerowie czekają i się denerwują pokazując zegarek kierowcy . A był swego czasu wygłaszany komunikat i to zrealizowany przez ZTM ” kierowca to nie robot …..” .

 5. Proponuję rozkłady jak na Wyspach Brytyjskich. Na rozkładzie na przystanku jest napisane: w godzinach porannych autobusy z pętli wyjeżdżają w trasę co 10 minut; w godz. 11-15, co 15 minut; 16-19, co 10 minut, po 19 co 20 minut.

  • I bardzo dobrze proponujesz, bo tam w takich małych miastach jak Lublin, nie ma komunikacji miejskiej autobusowej, i nie ma problemu tego typu.

 6. Ja tu robię rozkłady i tak ma zostać.Mam w daleko wasze uwagi. I co Mi zrobicie? Ja mam plecy i nikt mi nic nie zrobi.

 7. Przecież jak komuś nie pasuje, może jeździć własnym autem.

 8. 160 też się ciągle spóżnia

 9. Cyrki to dopiero będą jak zaczną zmieniać trasy autobusów po otwarciu nowego dworca

 10. Ważne, że pozostałe linie są o czasie. Ten co to układał to odkorowany gość lub prowokator, dywerasnt. Tylko dzięki kierowcom, co oddają swoje przerwy, jakoś to jeszcze. wygląda. Pasażerowie i pracodawca i tak tego nie doceniają. Pokazywanie zegarka? Ja też mam zegarek.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport