Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Autobusem do lasu Stary Gaj. Sezonowa linia znów wyjedzie na trasę

O miesiąc wcześniej, niż w ubiegłym roku, rozpocznie kursowanie linia do Starego Gaju. Będzie też więcej kursów. Linia będzie obsługiwana busami.

W piątek, 5 kwietnia, ponownie rozpocznie kursowanie sezonowa linia autobusowa „GAJ”. Jej trasa będzie się rozpoczynała na nowej pętli przy ul. Żeglarskiej przy skrzyżowaniu z ul. Krężnicką, następnie pojazd skieruje się ulicami Lipską i Stary Gaj do skraju lasu w okolicę ogródków działkowych.

Linia ma charakter ogólnodostępny i została włączona do systemu komunikacyjnego. Jej uruchomienie ma na celu obsługę pasażerów rejonu ul. Stary Gaj jak też umożliwia dojazd do działek.

Zaplanowano trzy kursy w dni powszednie, oraz cztery w soboty. W niedziele i święta pojazdy nie wyjadą w trasę. Linia będzie obsługiwana busami.

Autobusem do lasu Stary Gaj. Sezonowa linia znów wyjedzie na trasę

9 komentarzy

 1. Taką linię otworzyć łatwo, gorzej z opłacalnoęcią tego przedsięwzięcia.
  Żaden prywaciaż by się za to nie wziął.

 2. I na co to komu? kto za to płaci i ile nas to kosztuje?

  • Zapłaci Urząd Miasta Lublin. Czyli zapłaci podmiot, który utrzymuje (dotuje) komunikację miejską w Lublinie. Tak to działa. Poruszającym się np. własnymi samochodami, nogami czy rowerami UM buduje/remontuje/utrzymuje drogi/chodniki/parkingi. Natomiast poruszającym się komunikacją miejską współfinansuje poruszanie się autobusami.
   Jeżeli wydaje Ci się, że wydając nawet kilkaset złotych miesięcznie w podatkach kupując paliwo, sama utrzymujesz sobie infrastrukturę drogową – to jesteś w błędzie.

 3. Starym gajem będzie jeździł autobus? Tam ledwo dwie osobówki się mijają a dalej jest gruntowa droga. Zawsze sie zastanawiałem skąd tam przy działkach przy lesie wziął się stary słupek przystankowy – myślałem że to jakiś żart, a jednak coś tamtędy jeździło i będzie jeździć ponownie.

 4. Dla tych co nie wiedzą: ten przystanek jest zupełnie zbędny w tym miejscu. To jest rozwiązanie miasta na problem, który samo stworzyło poprzez zlikwidowanie legalnego przejścia przez tory z ulicy Stary gaj na ulicę Janowską po modernizacji torów kolejowych. Większość mieszkańców tej ulicy wszędzie jeździ samochodem, bo te autobusy to żart, a legalna droga na przystanek na janowskiej z ulicy Stary gaj wydłużyła się z jakichś 10 minut do 30 (na piechotę)

  • „Porpor” a od kiedy to miasto jest odpowiedzialne za modernizację torów kolejowych i przejść przez tory???

   • tak samo jak po zbudowaniu bieda-przystanku Lublin Zachodni ynteligentni inaczej z PKP zlikwidowali przejście przez tory na wysokości Fiularetów. Bo w 300 tys. mieście wystarczy jedno przejście przez tory na kilka kilometrów 🙂 A potem się jełopy dziwią że ludzie protestują przeciwko budowie nowych linii kolejowych

   • Nie chcę mi się wierzyć, że miasto nie ma żadnego wpływu jak poprowadzone są tory na jego terenie

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport