690 680 960

Autobus zderzy się z cysterną przewożącą chemikalia. W sobotę dojdzie do pozorowanego wypadku i akcji ratunkowej

Jutro w powiecie bialskim dojdzie do groźnego wypadku z udziałem wielu osób i niebezpiecznej substancji chemicznej. Wszystko będzie pozorowane, jednak zaobserwować będzie można znaczne siły służb ratunkowych i wojska. Należy zachować spokój.

W sobotę 7 marca w godzinach przedpołudniowych w Leśnej Podlaskiej dojdzie do groźnego wypadku. Autobus zderzy się z cysterną, w której przewożony będzie amoniak. W wyniku zdarzenia wiele osób zostanie poszkodowanych, jak również dojdzie do rozszczelnienia zbiornika, a w wyniku tego skażenia środowiska. Tak w skrócie wygląda scenariusz zaplanowanych ćwiczeń zgrywających służb mundurowych.

Ich celem jest trening współdziałania poszczególnych służb: pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, policji, a także żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak nas poinformowano, całość ma się odbywać z zachowaniem bardzo dużego realizmu. Poszczególne służby będą działały jednocześnie, ratownicy mają mieć za zadanie m.in. ewakuowanie osób poszkodowane do strefy bezpiecznej, klasyfikację poszkodowanych na podstawie obrażeń, udzielanie pierwszej pomocy medycznej, czy też zabezpieczenie miejsca przez rozprzestrzenieniem się niebezpiecznej substancji na większy obszar.

Ćwiczenia zostaną przeprowadzone na skwerku przy ul. Moszyńskiego, parkingu przy kościele, w budynku dworca, na terenach należących do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego oraz w parku klasztornym. W tym czasie będą występowały utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!