Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Atak na działaczy partii Razem. Jedna osoba zatrzymana

W niedzielę w rejonie placu przy Domu Towarowym „Sezam” doszło do ataku na działaczy i działaczki lubelskiego okręgu partii Razem. Do incydentu doszło podczas zbiórki podpisów pod projektem ustawy komitetu „Ratujmy Kobiety”.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w rejonie Domu Towarowego „Sezam” w Lublinie, podczas zbiórki podpisów pod projektem ustawy komitetu „Ratujmy Kobiety”, dotyczącym praw kobiet i świadomego rodzicielstwa. Podobne przypadki agresji wobec zbierających podpisy pod tym projektem miały już miejsce wcześniej w innych miastach Polski.

Jak informują przedstawiciele partii, nie była to też pierwsza w Lublinie napaść na aktywistów i aktywistki Razem – kilka miesięcy temu zostali oni napadnięci przez kilka osób po konferencji prasowej, krytycznej wobec antyaborcyjnego wykładu na KUL.

– Niedzielne zdarzenie miało przebieg jeszcze bardziej niebezpieczny niż poprzednie – kilku agresywnym mężczyznom nie spodobała się flaga naszej partii. Po serii wyzwisk chcieli ją wyrwać siłą z naszych rąk – co na szczęście im się nie udało. Nie poprzestali więc na wyzwiskach i zaczęli pluć w naszym kierunku – zarówno na mężczyzn, jak i na kobiety. Doszło też do przepychanki, a jeden z naszych członków został mocno uderzony w twarz. Całe zdarzenie zostało od razu zgłoszone na policję, a jeden ze sprawców został już ujęty – czytamy w komunikacie partii.

Na szczęście obyło się bez poważnych obrażeń. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

2017-08-29 08:31:56
(fot. ilustr. lublin112.pl)

23 komentarze

 1. Czy Żuk już potępił zdarzenie?

 2. upadek kulturowy naszych czasów: piłka nożna, disco polo i polityka…

  • nie wiem co ma piłka nożna do upadku kulturowego, tak samo można za zamachy terrorystyczne obwiniać babinktona i krykieta, już niechce wspominać ile zła ludzkości wywołała gra w brydża.

 3. Przecież tym posłankom z Razem ciąża nie grozi, to o co tak walczą? Aby się tego czepić, trzeba być zdrowo narąbanym, ale wtedy z freda pożytku nie ma. Mucha-kłamczucha tam nie przyleciała? Klimaty w sam raz dla niej. Jeszcze liże rany po pobiciu przez Straż Marszałkowską w parlamencie?

  • Sorry. Miało być działaczkom.

   • Czyli działają na rzecz innych! W zasadzie to nawet kolejny powód, aby je poprzeć!
    Czy nie takich ludzi chcemy w polityce? 🙂

    • Działają na rzecz innych? Raczej przeciw bezbronnym dzieciom. Nawoływanie do zabijania nie jest karalne?

    • największym błędem demokracji było dopuszczenie do głosu wszelkich imbecyli… zrób coś dobrego dla świata i nie mów kiedy nie wiesz co

 4. XXI a kobiety dalej muszą walczyć o swoje prawa, tak fajnie się wyśmiewać z kobiet jak się nie ma macicy i nie grozi ci przymus chodzenia 9 miesięcy w niechcianej ciąży. Nie popieram Razem ale dobrze ze ktoś walczy o prawa kobiet.

  • Kobiety mogły walczyć o swoje prawa w 18 wieku i wcześniej albo teraz w muzułmańskich społecznościach, natomiast europejki walczą o specjalne przywileje.

  • Jest takie coś co nazywa się prezerwatywa. Są takie małe tabletki, które nazywają się antykoncepcyjne. Warto wiedzieć. 😀 😀 😀

   • Zeniu jak kiedyś ktoś cię zgwałci i zarazi chorobą weneryczną to wiedza na temat prezerwatyw na niewiele ci się zda. Tak samo jest z niechcianą ciążą.

    • Te działania mają większy zakres niż ciąża z gwałtu. Niechciana ciąża; czy sex był chciany? To może przy usuwaniu ciąży obowiązkowo obrzezanie, żeby więcej nie kusiło?

   • Zenek chodzi oto ze RZĄD chce zakazać tych tabletek
    a gumki kupisz sobie na receptę

 5. W tym wszystkim najgorsze jest to, że w sprawach kobiet najwięcej do powiedzenia maja mężczyźni. Jakoś nie słychać wypowiedzi kobiet w sprawach typowo męskich.

  • A szczególnie księża którzy składali śluby hahahahaha czystości hahahahaha no i feministki szukające równo uprawnienia a jak przychodzi co do czego to jakie one delikatne. Ja myślałem że to już dno a tam jeszcze muł.

 6. Jak chcą ratowac kobiety to do ciapatlandu ich wysłać.

 7. Głupie piesuary

 8. Nie to żebym bronił ale po cholerę wyzywasz kogoś od pisuarów skoro nie wiesz kto tam był i czy w ogóle cała ta zadyma ma powiązanie z jakąś opcją polityczna czy tylko atakiem dewotów-tek .Nie popieram partii Razem ale uważam ze to powinna być indywidualna sprawa kobiet czy chcą antykoncepcji czy nie i czy zgodzą się na aborcję czy urodzą dziecko .Nic komu do tego .

Z kraju

Polityka i społeczeństwo