Arena Lublin: Funkcjonariusze prewencji ćwiczyli przed ME UEFA EURO U21 Polska 2017

Policjanci z województwa lubelskiego uczestniczyli w szkoleniu dla dowódców zabezpieczeń masowych i niemasowych imprez sportowych. Dzisiaj przeprowadzone zostały ćwiczeń praktycznych na stadionie Arena Lublin, gdzie już w czerwcu będą odbywać się mecze w ramach Turnieju Finałowego ME UEFA EURO U21 Polska 2017”.

Właściwa taktyka pełnienia służby oraz ujawniania sprawców przestępstw i wykroczeń to główny temat szkolenia, w którym uczestniczyli naczelnicy wydziałów Sztabu, Prewencji, policjanci odpowiedzialni za dowodzenie działaniami zabezpieczającymi oraz funkcjonariusze OPP i NOP KWP w Lublinie. Funkcjonariusze tym samym podnoszą poziom wiedzy i doskonalą swoje umiejętności.

– Bardzo często tematyka szkoleń dotyczy zabezpieczania imprez masowych, głównie spotkań piłkarskich. Choć za zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie trwania takiej imprezy odpowiada organizator, to również my musimy być profesjonalnie przygotowani i gotowi do działań w razie zakłócenia ładu, czy porządku publicznego – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

W ćwiczeniach uczestniczyli policjanci z nieetatowego oddziału prewencji KWP w Lublinie ze stanu osobowego KMP Biała Podlaska, KPP Radzyń Podlaski, KPP Łuków policjanci Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

– Organizacja dowodzenia pododdziałem podczas realizacji zabezpieczenia, właściwe stosowanie form taktyki specjalnej działania pododdziałów zwartych Policji w trakcie zabezpieczeń zgromadzeń publicznych, uroczystości państwowych, demonstracji, taktyki manewrowania pododdziałami podczas podjęcia działań na terenie otwartym, współdziałanie pododdziałów prewencji Policji, współdziałanie w działaniach z innymi służbami w tym służbami porządkowymi organizatora to główne założenia dzisiejszych ćwiczeń – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

2017-04-21 15:36:08
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

5 komentarzy

  1. Widziałam.Żenada.

  2. Ty bys byla lepsza grupa torbo hahaha

  3. Z daleka widać, że to pozoranci. Szaliki za czyste jak na kibola, a dresy wyglądają na prane częściej niż raz na sezon.

  4. to policjanci z OP przebrani za dresow

  5. Od razu widać że to pozoranci, prawdziwi kibole już by uciekli na sam widok Policji. Tak to niestety jest z tymi naszymi kibolami, odwaga rośnie im wprost proporcjonalnie do odległości od Policji ewentualnie innych przeciwników. Gdyby nie ochrona Policji nie wyjeżdżali by z tych swoich wiosek, bo strach… strach …. Wiem że kole w oczy ale taka to prawda

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka