690 680 960

Apel Prezydenta Krzysztofa Żuka do sprzedawców papierosów

Urząd Miasta Lublin opublikował na swojej stronie internetowej apel prezydenta Krzysztofa Żuka do sprzedawców papierosów.

Szanowni Państwo,

W grudniu 2013 rozpoczęła się ogólnopolska kampania na rzecz ograniczania dostępu osób niepełnoletnich do wyrobów tytoniowych STOP 18!. Celem kampanii jest przełamywanie społecznego zobojętnienia na problem niepełnoletnich palaczy.

Polskie prawo wyraźnie zabrania sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom niepełnoletnim. Niestety, pomimo grożących kar, niepełnoletni nie mają najmniejszych problemów z zakupem papierosów w sklepie. Problem dotyczy całego kraju, także Lubelszczyzny i naszego Miasta. Chcemy to zmienić, dlatego też nasze Miasto po raz kolejny przystąpiło do tej akcji.
Poprzez nasze działania pragniemy zwiększać w Lublinie grono odpowiedzialnych sprzedawców, którzy konsekwentnie przestrzegają przepisów prawa w trosce o dobro najmłodszych mieszkańców Miasta.

Program Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18! realizowany jest poprzez przypominanie przepisów prawa dotyczących, między innymi zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom niepełnoletnim. Jako odpowiedzialni sprzedawcy macie Państwo prawo żądać dokumentów potwierdzających pełnoletność osoby, która chce kupić papierosy. Właściwe postępowanie w tym zakresie może przyczynić się do zmniejszenia skali zjawiska zakupu wyrobów tytoniowych przez osoby niepełnoletnie.

Podejmowane w styczniu 2014 r., we współpracy ze Strażą Miejską w Lublinie rozpowszechnianie materiałów informacyjno – edukacyjnych, pomoże Państwu w przestrzeganiu obowiązujących przepisów prawa w zakresie odpowiedzialnej sprzedaży wyrobów tytoniowych.

Zapraszając Państwa do współpracy wyrażam nadzieję, że nasze wspólne wysiłki przyczynią się do zwiększenia świadomości społeczeństwa, jak poważnym problemem jest łatwy dostęp osób niepełnoletnich do wyrobów tytoniowych oraz spowodują znaczne ograniczenia tego zjawiska na terenie naszego Miasta.

Prezydent Miasta Lublin
dr Krzysztof Żuk

Informacje o programie – kliknij !

2014-01-13 10:47:30
(fot. mat. organizatora)

Jeden komentarz

  1. na pocztowej ,ruskiej i targu pod zamkiem wielkie plakaty niech napiszą

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt