690 680 960

Alkohol z przemytu trafił na walkę z epidemią koronawirusa (zdjęcia)

Ponad 420 litrów spirytusu zatrzymanego przez lubelską Krajową Administrację Skarbową trafiło w ostatnich dniach do dwóch placówek w woj. lubelskim. Alkohol posłuży jako środek do dezynfekcji.

W miniony tygodniu 245 litrów spirytusu trafiło z magazynu depozytowego w Koroszczynie do lubelskiej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Kilka dni wcześniej, partię blisko 180 litrów alkoholu, otrzymała natomiast Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Dotychczas w woj. lubelskim z tej formy pomocy skorzystało już dwadzieścia różnych podmiotów. KAS przekazywała alkohol głównie placówkom medycznym, w tym szpitalom i stacjom pogotowia, ale trafiał on też do wojska, czy policji.

W sumie z magazynów lubelskiej KAS na walkę z pandemią przekazano już prawie 18 tys. litrów alkoholu o stężeniu powyżej 80%. To alkohol zatrzymany zarówno na granicy, jak też w ramach kontroli prowadzonych na terenie kraju, w tym na targowiskach i prywatnych posesjach.

(fot. KAS)

2 komentarze

  1. No i super, przynajmniej nie idzie na rozlewnie alkoholu spożywczego. Czasem po dezynfekcji w jakimś markecie wali bimbrem na odległość.

  2. Jak widać wsyzstko zatrzymane zostaje zutylizowane, konopie i tyton też napewno. 2 > 5 czego ma zarabiać zwykły kowalski jak może policja bo za mało mandatów pisze i wychodzi im że w polsce nie będzie bezpiecznie bo nie wypiszą 10000 mandatów planowanych do konca roku. Co dziwnego że Firma Policji robi handel na kradzionych od ludzi towarach. tyton i konopia też idzie dalej ale kto inny zarabia, wy ” poliaczki” macie się bać a nie biznesu robić, COVID was powybija jak za pisem nie będziecie głosować. Kiedyś to było kolesiostwo nie to co teraz, nie powinien byc PIS tylko PNS czytaj prawie nawet sprawiedliwi.

Kursy walut

  • USD 4.2399zł -0.38%
  • GBP 5.2707zł 0.27%
  • EUR 4.5312zł -0.14%
  • CHF 4.6572zł -0.3%

Polub nas