690 680 960

Akcja „Znicz” dobiegła końca. Kierowcy nie zastosowali się do apeli o ostrożną i bezpieczną jazdę

Mniej ofiar niż w roku ubiegłym, jednak więcej wypadków oraz osób rannych. Na podobnym poziomie pozostaje również liczba pijanych kierowców. Policjanci podsumowali akcję „Znicz” w naszym regionie.

Policyjna akcja Znicz trwała od 27 października do 2 listopada 2017r. W tym czasie na drogach województwa lubelskiego doszło do 47 wypadków, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 65 odniosło obrażenia. Policjanci byli wzywani również do 500 kolizji. Najbezpieczniej było 1 listopada, z kolei „czarnym” dniem okazała się sobota, kiedy to życie straciły dwie osoby. Najwięcej, bo aż 17 osób, odniosło obrażenia w niedzielnych wypadach. Do największej ilości kolizji doszło we wtorek, policjanci obsłużyli ich aż 104. W trakcie akcji zatrzymanych zostało też 93 nietrzeźwych kierujących.

Na drogach powiatu chełmskiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których 6 osób odniosło obrażenia. Zanotowano również 34 kolizje drogowe. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 400 pojazdów, ujawnili i zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi i 2 nietrzeźwych rowerzystów. Na drogach powiatu janowskiego doszło do dwóch wypadków, w których 2 osoby odniosły obrażenia. Podczas kontroli drogowych ujawnionych i zatrzymanych zostało 4 nietrzeźwych kierujących, odnotowano także 10 kolizji drogowych.

W powiecie łęczyńskim nad bezpieczeństwem na drogach czuwało łącznie 58 funkcjonariuszy drogówki. Przeprowadzili oni 263 kontrole drogowe, w trakcie których ujawnili 126 wykroczeń. Najczęściej mandaty były nakładane za przekraczanie dopuszczalnej prędkości, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych. Mandatami karani byli również piesi, którzy pomimo zmiany w obowiązujących przepisach nadal nie stosują się do obowiązku posiadania elementów odblaskowych w czasie poruszania się poza obszarem zabudowanym. W trakcie prowadzonej akcji zanotowano jeden wypadek, w którym 3 osoby zostały ranne, a także 16 kolizji. Policjanci przebadali na trzeźwość 1179 kierowców, czterech z nich odpowie za jazdę po pijanemu.

Policjanci z Łukowa skontrolowali ponad 1200 kierowców, przeszło stu z nich odjechało w dalszą drogę z mandatami za wykroczenia w ruchu drogowym. W 16 przypadkach konieczne okazało się zatrzymanie dowodów rejestracyjnych zaś w 8 uprawnień do kierowania pojazdami. Zanotowano jeden wypadek i 25 kolizji. Zatrzymanych zostało 9 nietrzeźwych kierowców oraz 7 rowerzystów. Na terenie powiatu opolskiego w akcji „Znicz” uczestniczyło 42 policjantów. Zatrzymali oni dwóch nietrzeźwych kierujących. Zanotowano również jeden wypadek, w którym ranna została jedna osoba, oraz 10 kolizji. W powiecie puławskim doszło do czterech wypadków, w których obrażenia odniosło cztery osoby. Na „podwójnym gazie” wpadło dwóch kierujących samochodami oraz jeden rowerzysta. Ponadto zanotowano 41 kolizji. W większości, przyczyną zaistniałych zdarzeń było niezachowanie ostrożności oraz niedostosowanie prędkości jazdy do panujących na drodze warunków.

Niespokojnie przebiegał okres Wszystkich Świętych na drogach powiatu radzyńskiego. Doszło tam do trzech wypadków, w których zginęły dwie osoby. Policjanci byli wzywani również do dziewięciu kolizji. Na terenie powiatu ryckiego zanotowano trzy wypadki, w których ranne zostały cztery osoby. Mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz jedną osobę, która wsiadła za kierownicę pod działaniem środków odurzających. Z kolei policjanci z Tomaszowa Lubelskiego odnotowali trzy wypadki, z których jeden zakończył się tragicznie w skutkach. Doszło też do dziesięciu kolizji. Zatrzymano dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Bezpiecznie było na terenie powiatu świdnickiego, gdyż nie wydarzył się tam żaden wypadek. Doszło natomiast do 16 niegroźnych kolizji. Policjanci przebadali ponad 1,5 tys. osób na zawartość alkoholu i ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących. Nałożyli też ponad 100 mandatów karnych.

Włodawscy policjanci odnotowali osiem kolizji i jeden wypadek drogowy, w którym jedna osoba odniosła obrażenia ciała. Ujawniono ponad 60 wykroczeń w ruchu drogowym, z których najczęstszym była zbyt szybka jazda. Funkcjonariusze sprawdzili alkomatem ponad 240 kierowców, wszyscy z nich byli trzeźwi. W powiecie zamojskim od minionego piątku doszło do pięciu wypadków drogowych. W czterech przypadkach były to zdarzenia drogowe z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym dwukrotnie poszkodowanymi były dzieci. Na szczęście w wypadkach nikt nie stracił życia. Ponadto policjanci interweniowali przy 58 kolizjach drogowych. Przeprowadzone kontrole pozwoliły na wyeliminowanie z dróg trzech nietrzeźwych kierujących.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)
2017-11-04 :04:57

7 komentarzy

 1. czemu nic nie piszecie o wczorajszej ewaluacji z auchana i felicity? O ikei to od razu pisaliscie…

  • co dwa dni tam straż przyjezdza, co maja pisac co dwa dni ze alarm fałszywy z czujnika? bez jaj ktos fajke zapalil czujnik zawyl a ty szukasz sensacji hahahaha

 2. A GDZIE POWIAT BILGORAJ ?

 3. paweł koronowski

  akcja znicz… co rok policja organizuje szopkę pod nazwą akcja znicz. Jeżeli nikt nie zginie ,jest mniej kolizji i wypadków policja podsumowuje i ogłasza sukces o wymiernym sukcesie akcji, jeżeli więcej osób spowoduje kolizje, wypadki, więcej będzie pijanych i martwych również policja odnotuje sukces, że wykrywalność wzrosła a kierowcy są wyjątkowo niepokorni. AKCjA ZNICZ to ściema nic nie daje i nie poprawia bezpieczeństwa,te grupki policjantów pod cmentarzami dłubiący w nosie nic dobrego nie wnoszą do bezpieczeństwa drogowego, a kontroli z suszarkami było jak na lekarstwo objechałem trasę (Lublin- Sandomierz- Kraków- Katowice- Poznań-Częstochowa i z powrotem Lublin) i naprawdę tylko jeden raz na trasie w Janowie trafiłem suszarkę.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…