Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Akcja Uwolnij Ciucha 13-16 marca w CSK. Będą pomagać chorej Alicji

Lublin
2019-03-13, 12:00

Akcja Uwolnij Ciucha jest działaniem charytatywnym, jej celem jest zebranie środków finansowych na wsparcie potrzebującej Wojowniczki – kobiety z naszego regionu poprzez uwolnienie własnych ubrań za darmo oraz przygarnięcie innych za pieniądze. Każda kobieta pomaga także sobie samej – to okazja do odświeżenia własnej garderoby na wiosnę.

Akcję w skrócie można określić jako 3P:

– PRZYNOSISZ wcześniej ubrania, w których już nie chodzisz
– PRZYGARNIASZ to, co Ci się spodoba
– POMAGASZ bo za ubrania wrzucasz datek do puszki z napisem #wstawajAlicja.

Akcja trwa od 13 do 16 marca 2019.

– UWALNIAMY – przez trzy pierwsze dni (13-15 marca, godz 12.00-20.00) zbierane będą ubrania w specjalnie przygotowanej STREFIE UWOLNIJ CIUCHA W CSK /parter/.

– PRZYGARNIAMY – finał akcji 16 marca /sobota/ w godzinach 11.00-15.00 w Sali Kieszeniowej na 1 piętrze CSK.

Przed nami druga, wiosenna edycja! Pierwsza, jesienna edycja wspomogła 3 letnią Marysię Szlązak w walce z rakiem #kotekMarysi, o której było głośno w zeszłym roku. Natomiast wiosna należy do Alicji Mazurek #WstawajAlicja www.wstawajalicja.pl

Alicja to 19 letnia dziewczyna, mieszkanka Lublina, która rok temu uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. Kolega, który kierował pojazdem nie przeżył. Lekarze także jej nie dawali wielkich szans. Obecnie Ala przebywa w warszawskiej klinice „Budzik” jest w śpiączce, potrzebuje długotrwałego leczenia i rehabilitacji. Droga do osiągnięcia ponownej samodzielności i sprawności fizycznej jest bardzo długa i kosztowna, dlatego chcemy pomóc jej najbliższym w zgromadzeniu potrzebnych środków.

Na czym polega akcja?

Zaglądasz do własnej szafy i wyszukujesz te ubrania (damskie i męskie), których już nie nosisz. Wybierasz te, które z powodzeniem mogą przejść w inne ręce, są w dobrym stanie – szykujesz do uwolnienia. Na trzy dni przed wydarzeniem rozpoczynamy zbiórkę! Od środy 13-go do piątku 15 marca, w godz. 12.00 – 20.00 czyste i gotowe do przygarnięcia ubrania przynosisz do CSK.

16 marca /sobota/ przychodzisz na event.

Buszujesz między wieszakami w specjalnie przygotowanych sekcjach w poszukiwaniu nowych ubrań. Wybierasz, mierzysz, konsultujesz i decydujesz, które z nich przygarniasz. Rozliczasz się na koniec z wybranych ubrań wrzucając pieniądze do puszki. W międzyczasie relaksujesz się przy dobrej muzyce, ciastku i pysznej kawie. Tym razem uwalniana będzie damska oraz męska garderoba.

Poza ubraniowym szaleństwem, w trakcie wydarzenia będzie można napić się dobrej kawy, zjeść domowe ciastko i posłuchać porad ekspertów z zakresu stylizacji, makijażu i fryzur. Zaplanowane są także metamorfozy pod okiem znanych stylistów. Dodatkowo Partner – Centrum Spotkania Kultur zadbał o najmłodszych – przewidziane są darmowe warsztaty i zabawy dla dzieci w Małym CSK.

Jest to AKCJA CHARYTATYWNA – zebrane podczas akcji pieniądze (za ubrania, kawę, ciastka) przekazane zostaną na rzecz Alicji.

Wydarzenie na Facebook https://www.facebook.com/events/452838478587148/
Idea Akcji Uwolnij Ciucha w linku http://uwolnijciucha.pl/
Partnerem wydarzenia jest Centrum Spotkania Kultur

Akcja Uwolnij Ciucha 13-16 marca w CSK. Będą pomagać chorej Alicji

Akcja Uwolnij Ciucha 13-16 marca w CSK. Będą pomagać chorej Alicji

Akcja Uwolnij Ciucha 13-16 marca w CSK. Będą pomagać chorej Alicji

Akcja Uwolnij Ciucha 13-16 marca w CSK. Będą pomagać chorej Alicji

Akcja Uwolnij Ciucha 13-16 marca w CSK. Będą pomagać chorej Alicji

Akcja Uwolnij Ciucha 13-16 marca w CSK. Będą pomagać chorej Alicji

(fot. nadesłane)

2 komentarze

  1. Wyjaśniam i objaśniam

    Ja wiem że najlepiej leczy się łatwe przypadki. Prawdę mówiąc nie ma łatwych przypadków. Albo leczymy objawy albo przyczynę choroby. Jak kogoś boli głowa to się bierze lek na ból głowy. I to jest błędne podejście. Jak jest dziura w budżecie to się nie drukuje pieniędzy. Ja jestem całkowitym przeciwnikiem zbiórek charytatywnych. Budżet jest przecież od czegoś. Niestety wspólczesna medycyna jest na bardzo niskim poziomie. Nawet z wirusem grypy są obecnie problemy. Dopóki nie opanujemy nanocząstek, atomów,hadronów, fotonów i innych cząstek elementarnych to jesteśmy w głębokim średniowieczu.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo