690 680 960

Akcja służby celno-skarbowe i policji wymierzona w podróbki

Ponad 560 sztuk podrobionych towarów zabezpieczyli w ostatnim czasie funkcjonariusze z lubelskiej służby celno-skarbowej. Działania prowadzone były wspólnie z funkcjonariuszami policji.

Funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Puławach wymierzone w nielegalny handel podróbkami.

Na stoisku handlowym w miejscowości Trzcianka mundurowi natrafili na podejrzane zabawki. Ich opakowania, wygląd i cena wskazywały, że mogą to być towary nieoryginalne. Powiadomieni przedstawiciele firm potwierdzili, że zajęte zabawki są podrabiane. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 440 maskotek, pojazdów, zestawów klocków itp.

Z kolei kontrola sklepu z odzieżą w Lubartowie zakończyła się zajęciem 123 sztuk podrabianej odzieży i akcesoriów. Wśród zabezpieczonego towaru były m.in. torebki, spodnie i kurtki opatrzone znakami towarowymi znanych światowych marek.

Czynności prowadzili funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Białej Podlaskiej wraz z policjantami z Lubartowa. Dalsze ustalenia prowadzą Komendy Powiatowe Policji w Puławach i Lubartowie.

(fot. KAS)

Jeden komentarz

  1. Gdzie teraz dżesika kupi torebkę Prada?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska