690 680 960

W dzień prowadzili akcję promującą bezpieczeństwo motocyklistów. Wieczorem doszło do wypadku z udziałem jednośladu

Przez cały dzień apelowali do kierowców o szczególną uwagę za kierownicą, gdyż na drogach z dnia na dzień pojawia się coraz więcej motocyklistów. Tymczasem wieczorem doszło do wypadku właśnie z udziałem jednośladu.

W sobotę, w związku z rozpoczynającym się sezonem motocyklowym, wszystkie kluby Polskiego Ruchu Motocyklowego przeprowadziły akcję „Patrz w Lusterka. Motocykle są Wszędzie”. Miała ona na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdyż każdego roku dochodzi do bardzo dużej liczby wypadków z udziałem jednośladów. W akcję włączyli się także motocykliści z Biłgoraja, którzy wraz z policjantami uświadamiali kierowców o zagrożeniach i konieczności utrzymywania wzmożonej uwagi na drodze. Dodatkowo wręczano kierowcom ulotki i specjalnie przygotowane z tej okazji naklejki.

Tymczasem około godziny 18 na ul. Zamojskiej doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen kobieta wymusiła pierwszeństwo przejazdu na jadącym motocykliście. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kierujący jednośladem mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno 45-letnia kierująca autem, jak też 33-letni motocyklista byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. biłgorajska.pl)
2018-04-07 21:28:32

41 komentarzy

 1. Wsh, jeszcze nie podesłałeś?

  • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji (dawniej Lublin koło Świdnika)

   Spoko, jak „wsh” powiedział, to słowa dotrzyma – „cza” poczekać.
   Ja też swoje filmiki nie do Redakcji wyślę ino „komu trzeba”. :mgreen:

 2. A kiedy akcja „wlacz myslenie – samochody sa wszedzie”?

 3. Patrz na licznik. W mieście obowiązuje 50.

  • Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

   Obowiązuje 50, ale Polacy, to Polacy, więc zwykle ruch odbywa się z prędkościami między 60-70, myślę, że gdyby obowiązywała szybkość np. 70, to Polak zaczął by się zastanawiać dlaczego 70, a nie np. 100.
   Tak samo jest z granicą „opilstwa”, niektórzy kombinują, niby dlaczego 0,6, a nie 1,6.
   Tak to jest z naszymi „ziomalami”.

 4. Żadn apel chyba nie trafi do kołtunów, orczyków I kapeluszników, szkoda gadać, Echhh ? …

  • … a może taki apel skieruj do wszystkich użytkowników dróg ?

   • Eutanazja Ksantypa

    Nie da się szanowny „on” – bo np. piesi nie mają lusterek ( a i rowerzyści nie wszyscy), więc jak mają uważać na motocykle?

 5. Wypadek to skutek nieprzewidywalnego, zaskakującego zachowania uczestników ruchu. Zastanawiam się czy mój manewr nie zaskoczy innych? Czy sygnalizuję zamiar w ogóle i czy odpowiednio wcześnie? Lepiej stracić sekundę w życiu niż życie w sekundę.

 6. Chyba musiałbym na głowę upaść, żeby naklejać jakieś naklejki na auto. Rozumiem tych co chcą przykryć rudą.

 7. Gdzie te zdjęcia?

 8. Kiedyś miałem umiarkowanie pozytywne podejście do motocyklistów, bo myślałem: a niech sobie jeżdżą – ludzie czekają na nerki, wątroby itp. Ale niedawno mi kolega lekarz powiedział, że jak takiego po rozwałce przywiozą to jest taka mielonka, że nic się nie nadaje do przeszczepu. Także nie toleruje.

 9. konieczności utrzymywania wzmożonej uwagi na drodze……Motocykliści (czyt.dawcy narządów-o ile jeszcze da się co pozyskać).Jednośladowcy czują się panami dróg.Wyprzedzają niebezpiecznie.po chamsku wciskają się między jadące pojazdy.To przede wszystkim motocykliści powinni uważać jak jadą.Im łatwiej obserwować szosę niż kierowcą aut.Jechałem dzisiaj od strony Janowa Lub.do Lublina.Szaleńcy na 2-ch kołach niebezpiecznie korzystali z szos.
  Dodam,że są również i rozsądni motocykliści,ale to jest mniejszość

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku