690 680 960

Akcja policji na krajowej 19: Co drugi skontrolowany kierowca miał coś na sumieniu

Pomimo, że przeprowadzona wczoraj przez policję akcja „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19” była wcześniej zapowiadana, i tak wielu kierowców miało za nic przepisy ruchu drogowego. Ponad połowa zatrzymanych do kontroli, w dalszą drogę odjechała z mandatem.

W piątek policjanci z naszego regionu przeprowadzili akcję „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19”. Na trasie od Janowa Lubelskiego po Międzyrzec Podlaski spotkać można było o wiele więcej patroli niż zazwyczaj. Bezpieczeństwa pilnowało łącznie kilkudziesięciu funkcjonariuszy w oznakowanych jak i nieoznakowanych radiowozach. Działania prowadzono na terenie 5 powiatów: lubelskiego, bialskiego, radzyńskiego, kraśnickiego oraz janowskiego. Ich celem była poprawa stanu bezpieczeństwa, zmniejszenie liczby wypadków oraz ograniczenie liczby przekroczeń dopuszczalnej prędkości.

– Głównym założeniem działań była poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie liczby wypadków, zminimalizowanie ich skutków, a w szczególności ograniczenia ofiar śmiertelnych. Poprawa stanu bezpieczeństwa to także ograniczenie liczby przekroczeń dopuszczalnej prędkości jazdy – wyjaśnia Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Łącznie policjanci skontrolowali 347 pojazdów z czego 294 stanowiły samochody osobowe.

Zatrzymywano kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość, nie udzielali pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzali, jak też nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Jednocześnie sprawdzano stan trzeźwości kierujących. Policjanci drogówki kontrolowali również przewożone ładunki pod kątem prawidłowego ich umieszczenia i zabezpieczenia a także sprawdzali stan techniczny pojazdów, a zwłaszcza pojazdów ciężarowych i autobusów.

Co drugi skontrolowany kierowca nie stosował się do ograniczeń prędkości. Z 347 zatrzymanych kierowców, 162 z nich poruszało się zbyt szybko. Do tego 49 kierujących zostało zatrzymanych za nieprawidłowe wyprzedzanie. Trzech zaś za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W trakcie działań policjanci zatrzymali 7 uprawnień do kierowania oraz 8 dowodów rejestracyjnych.

(fot. archiwum)
2017-04-01 15:04:08

24 komentarze

 1. Tymi mierniczkami bez licencji to sobie mozecie haha

  • Na taką łajzę jak ty ten mierniczek wystarczy…

   • Krusnik kolega wyżej ma rację bo ustawa mówi jasno, że urządzenie do pomiaru ma zidentyfikować pojazd który mierzy… A prawie żadna suszarka tego nie robi… Ok jeśli jedzie jeden samochód to można polemizować ale jeśli jedzie dwa auta to już policjant nie udowodni którego kierowcę mierzył…

    • co znaczy zidentyfikować? wg mnie celownik w mierniku pełni taką funkcję (identyfikacja – wskazanie) ponieważ wskazuje który pojazd był mierzony. Wiem wiem dla niektórych zbyt trudne do zrozumienia. małe mózgi nie ogarniają.

     • Ma ci pokazać że to Tobie zrobił pomiar a nie innemu pojazdowi i ewentualnie musi to udowodnić w sądzie. Tak ciężko zrozumieć?

 2. I tak powinno być codziennie o kazdej porze dnia i nocy. Moze oślęta nauczyłyby się jezdzic.

  • Ciekawe czy ty taki przepisowy jestes?

   • On nie jest przepisowy tylko PISOWY, jeszcze,…

   • marko jest zbyt dużo samochodów, rowerów, pieszych i musimy zacząć jeździć wolniej i przepisowo. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Dzisiaj kierowca toyoty na starej warszawskiej trasie przejechał obok mnie rowerzysty ok 40 cm– bardzo nieprzyjemne dla mnie to było. Kierowcy to nie jest fanaberia , ale naprawdę jak wyprzedzacie rowerzystę zwłaszcza z dużą predkościa to te 150 cm odległosci jest konieczne dla bezpieczeństwa rowerzysty. Przepisowo macie obowiązek wyprzedzać zapewniając taką 150 cm odległość. W praktyce-szkoda gadać. Także nie dziwcie się że czasami rowerzysta jedzie bliżej srodka pasa tak aby wymusić na was zwolnienie inaczej za każdym razem spychalibyście go na pobocze wyprzedzając na trzeciego.

    • Co na to „Prawo o ruchu drogowym”?
     Zgodnie z art. 24 p. 2 odstęp nie może być mniejszy niż 1m.
     Oczywiście 150cm jest jeszcze bardziej bezpieczniejszą odległością ale pisanie o obowiązku związanym z przepisami… 🙂

  • Weź tabletke

 3. Mieszkam w Holandii od 20 lat i nie przypominam sobie bym widział policjanta który by zatrzymał Polaka za jakieś wykroczenie. Myślałem że to kulturalny kierowca przestrzegajacy przepisy ale gdy jestem w Polsce to się przekonuje że dla większości życie drugich kierowców mają za nic a dodatkowo to powiem że kultury na drodze nie ma.

  • Dlatego siedzisz tam gdzie siedzisz, bynajmniej na razie z tym tylko że jak ci tam w tej Holandii więcej tych braci islamskich do sąsiedztwa dołożą to jeszcze przeprosisz Polskę i polskich kierowców i wrócisz tu do kraju tylko będzie się za tobą kurzyć.:)

   • Te „bynajmniej”, jak jesteś taki Wszechpolak to kup se słownik zanim się zaczniesz wypowiadać. Jedzie wiochą.

 4. Raz na tysiac lat wyjechali i udają ze bezpieczenstwo i mniejszą ilosc wypadkow zapewnią komedia haha

 5. Należałoby jeszcze kontrolować stosowanie kierunkowskazów. Dużo jest na ulicach analfabetów drogowych, którzy nie wiedzą do czego służy ten niezrozumiały dla nich wynalazek. Nie są to błyski do wiejskiej dyskoteki.

  • Świata wiejskiej dyskoteki powiadasz? A czy czasami jedziesz samochodem, żeby zobaczyć że to w mieście nagminnie i miastowi nie włączają kierunkowskazów?

 6. Powinni robić takie zmasowane akcje bez zapowiedzi i nie tylko na krajówkach…

  • …ale i na żużlówkach , … ale w kambodży.. „Ja” zmień mózgi jedź zbierać ryż na madagaskar bo tylko AjKiU ogolne obniżasz

   • To nie jest dbanie o bezpieczeństwo tylko nabijanie kasy

    • Cała akcja była wcześniej zapowiedziana (lublin112 pisał o tym w czwartek).
     Zatem jakie nabijanie kasy?
     Policja tylko umożliwiła kierowcom-ofiarodawcom przekazanie pieniędzy 🙂
     Kto nie chciał wspomagać państwowego budżetu pojechał inną trasą lub zgodnie z przepisami.

 7. Początek miesiąca… Nastukali kasy i teraz wrócą do spania po krzakach i łapania za bzdury… Bo tak łatwiej…

 8. „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19”-ta droga sama w sobie jest niebezpieczna,osobówką jeszcze jak cie mogę,ale ciężarówką to jest tragedia,co chwile łapie się pobocze żeby nie pourywać sobie nawzajem lusterek.najgorszy jest odcinek Siemiatycze-Łosice i Nisko-Rzeszów.

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas