Adam Grudziński i Aleksandra Jakubczak najlepsi w ostatnich zawodach CITY TRAIL (zdjęcia)

Szósty, ostatni z biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie w edycji 2018/2019 odbył się w znakomitej, wiosennej aurze. Zwycięstwo odnieśli Adam Grudziński i Aleksandra Jakubczak – oboje triumfowali w cyklu po raz pierwszy. W klasyfikacji generalnej najlepsi to nieobecny dzisiaj Artur Kern oraz druga zawodniczka dzisiejszego biegu – Julia Pleskaczyńska.

Wynik zwycięzcy dzisiejszego biegu – Adama Grudzińskiego – na 5-kilometrowej trasie nad Zalewem Zemborzyckim to 17:30. Drugie miejsce zajął Cezary Bednarz (17:39), a trzeci był Michał Orzeł (17:42). Najszybsza z pań – Aleksandra Jakubczak minęła metę w czasie 19:13.

– Muszę przyznać, że żałuję, że dopiero teraz pojawiłam się na CITY TRAIL. Trasa jest naprawdę ciekawa, startując tutaj regularnie w okresie jesienno-zimowym na pewno można dobrze się przygotować do sezonu wiosennego – podkreśliła na mecie sześciokrotna medalistka mistrzostw Polski na dystansach 5000 m, 10 000 m oraz w biegach przełajowych. – Motywacją do dzisiejszego startu były Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych Wojska Polskiego, w których wkrótce startuję. Szukałam biegu, podczas którego mogę założyć kolce i przetrzeć się na crossowej trasie. Nie wiedziałam co mnie czeka na dzisiejszej trasie, więc za szybko zaczęłam, ale bieg oceniam bardzo pozytywnie – dodała.

Wspomniana już Julia Pleskaczyńska uzyskała wynik 19:31, a trzecia zawodniczka dzisiejszego biegu – Natalia Zych – dotarła do mety w czasie 19:43.

W biegu głównym uczestniczyło dzisiaj 267 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 68 młodych sportowców. Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegli w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 8 kwietnia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Początek o godz. 18:00.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online