Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

90-latek spowodował kolizję i odjechał, bo mu się spieszyło

Policjanci z Biłgoraja zatrzymali 90-latkowi prawo jazdy za doprowadzenie do kolizji i odjechanie z miejsca zdarzenia. Mężczyzna tłumaczył, że mu się spieszyło.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Lubelską w Biłgoraju.

Policjanci przyjęli zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierowca osobowej toyoty nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu 19-letniej kierującej samochodem marki Skoda. Co więcej, mężczyzna odjechał.

Kobieta wskazała policjantom samochód sprawcy, którego kierujący zaparkował w niedalekiej okolicy, a także kierowcę, który po zdarzeniu udał się do pobliskiego banku. Jak się okazało kierowcą toyoty był 90-letni mieszkaniec gminy Tarnogród, który powiedział policjantom, że nie zatrzymał się po zdarzeniu bo bardzo mu się spieszyło.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Samochód 90-latka nie miał aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali należące do 90-latka prawo jazdy i skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

16 komentarzy

 1. 90 lat je… i odjedzie… Moim zdaniem badania co roku lub co 6 miesiecy dla kierowców 70+. Myślę że około 80% nie może już prowadzić podjazdów

  • Jak ma prawo jazdy wydane w Biłgoraju , to sprawdzić czy aby zdawał egzaminy , czy tylko kupił . Biłgoraj z tego zasłyną , że tam prawka sprzedawały się jak ciepłe bułeczki .

  • Popieram. Dla osób 70+ obowiązkowe badania dla dobra ich i innych użytkowników drogi.

  • Zgadzam się na taką opcję, pod warunkiem co miesięcznych badań dla kierowców poniżej 30 roku. Twój komentarz „królu Astrachanskich szos” świadczy, że nie przeszedlbyś testu u psychiatry.

 2. Dobrze dziadek gadał spieszyło się to racja zegar cyka nieubłaganie może zostało jeszcze parę dni miesięcy to musiał pogonić … A tak na serio kiedy w końcu zmienią przepisy zakazujące poruszania się przez 80-90 letnich ludzi…

 3. Proszę Pana jak Panu się spieszy to następnym razem proponuję wycelować w drzewo i dodać gazu. Ps. Skoro Panu badania techniczne nie były potrzebne do jazdy to i zabrane prawko również w tym nie przeszkodzi. @lady wertujesz już kodeks drogowy żeby i w tym przypadku zabłysnąć w obronie doświadczonego seniora który może wszystko ze względu na swój wiek?

 4. Spieszył się do banku bo wnuczek dzwonił?

 5. Spieszył się dobrze że banku bo wnuczek dzwonił?

 6. Dziadziusia nic nie zatrzyma, a już na pewno nie jakaś 19-latka!

 7. No to przyoszczędził na naprawie tak cudzego, jak i swojego samochodu 🙂
  Będzie musiał teraz dziadek zapoznać się ze znaczeniem dotychczas nieznanego mu zwrotu „regres ubezpieczeniowy”.

 8. Lkr ,masz rację że te 80 % po 70tce się nie nadaje do jazdy …ja bym nawet obstawiał że 9 na 10 nie przeszlo by podstawowego badania dla kierowców w ciemni…a na pewno 100% nie przeszła by podstawowego badania u psychologa …na szczęście zdecydowana wiekszość zdaje sobie z tego sprawę i nie pcha się za kierownicę ,dlatego wypadki z ich udziałem to jakiś ułamek procenta

  • Właśnie, mój dziadek już jakiś czas temu stwierdził, że po kilkudziesięciu latach prowadzenia pojazdów, nie czuje się bezpiecznie za kierownicą i już nie jeździ. Ale jest duży problem z rzetelną samooceną wśród kierowców, ale nie tylko tych najstarszych, a także np w momencie pogarszania się wzroku. Ja w wieku 25 lat i wadaach 0,75 i 1,0 nie wyobrażam już sobie prowadzenia bez okularów. Badania psychotechniczne zrobiłam sobie dla własnej wiedzy i wyszły w miarę okej, ale egzaminatorem jazdy bym nie została ? wydaje mi się, że są całkiem miarodajne. A i tak najlepszą opcją są teraz zajęcia doskonalenia jazdy przy odzyskiwaniu PJ.

  • Ułamek procenta – tak. A dodatkowo, 99% tych wypadków kończy się stłuczką. Kiedyś oglądałem statystyki wypadków śmiertelnych z podziałem na wiek kierowców. Ogółem w którymś tam roku było ~3200 ofiar na drogach, z czego chyba tylko 2-3 spowodowanych przez osoby 70+. Więc o czym wy w ogóle mówicie? Nikt nie wyda nawet 1 gr na organizację badań dla osób starszych, bo jest to bez sensu.

 9. 90+ nie do jazdy a do bamboszy przed telewizorem

  a gdzie fotki, to ze trzy rentki będzie musiał oddać ubezpieczycielowi chyba że Św. Piotr będzie szybszy
  dobrze , że w banku ma zaskurniaki

Z kraju

Polityka i społeczeństwo